bugün

ben de yazdim

"bakın bunlar arapların karıştığı ayaklanmalar. bakın bunlar da kürtlerin karıştığı ayaklanmalar" diye listeler çıkartmak kürt azınlığı öne sürüp arap/afgan çapulcu istilasını normalleştirmektir. farklarını yeterince anlaşılabilir şekilde özetlemiştim.
https://www.uludagsozluk.com/e/44892567/

azınlık bütün ülkelerde var. türkiye cumhuriyetinin büyük azınlığı, bölücü bir yapılanmanın peşine takıldıysa bu devletinin çözmekle yükümlü olduğu tarihten gelen bir problemdir. yapılanmanın liderlerine tek tek suikast mi düzenler (rusların çeçenlere yaptığı gibi), içine mi sızarlar, güzellikle mi ikna ederler (kanadanın qebek'e gibi) onun uygununu kendisi daha iyisi bilir. bilemiyorsa da, çapı da yetmiyorsa referandum sandığını çıkarır, bağımsızlık referandumu yapar geçer gider (sudan'lıların yaptığı gibi).

oysa ki türkiye'yle uzaktan yakından ilgisi olmayan milyonlarca çapulcunun ülkeye doldurulması devletin çözmekle yükümlü olduğu bir problem değildir. başımıza dikilen "gaflet ve dalalet ve hatta hıyanet" içindeki şahsın hıyanetinin ispatıdır. kesinlikle normal olmayan, başka ülkelerde halkı sokağa dökecek bir hıyanettir.

bir de iki hane iq falan karıştırmışsın, hakaret olarak mı algılamalıyım? sen iq'nun ne olduğunu biliyor musun? iq'nun tanımı gereği bütün insanların tam olarak yarısının 2 haneli iq'su var. tam ne olmadığını bilmediğin kavramları kullanma bence.