bugün

boraltan köprüsü

okumadan önce kesinlikle (bkz: #35904920) oku oku ki arsızlığı, saygısızlığı, dalkavukluğu, böyle önemli değerlerin siyaseten hem de normalde hiç umurunda olmayacak birinin videosu kullanılarak propaganda yapılmasını gör. Şii diye umursamadıkları-kafir gördükleri insanlar üzeriden yaptıkları siyaseti, kişiliksizliği gör.

türk devletinin utanç köprüsüdür.
tarihin utanç köprüsüdür.
kendine milli şef dedirten atatürk'ün kıyısında köşesinde bulunan ve bize atatürk ün ikinci adamı olarak yutturulan ismet inönü'nün utancının, vefasızlığının merhametsizliğinin köprüsüdür.

sene 1944, komunist rejim baskısından kaçan 146 azeri gerçek aydın nitelikli karındaşımız, o zamanki sınırı kapımız olan boraltan köprüsü nden türkiye'ye anavatana, kardeş vatana iltica eder.

sovyet rusya bu kişilerin iadesini ister.
ismet paşa da 146 canı, 146 aydını 146 türk'ü geri iade eder.
idam edileceklerini bile bile iade eder.

boraltan köprüsünden kardeşlerimiz geçer ve kızıl orduya teslim olurlar. kardeş vatandan kovulan, kardeş vatanın ismet'den daha fazla sahibi olan 146 can.

rus birliği 146 türk'ü teslim alır almaz ellerini arkadan bağlar diz üstü çöktürür ve kurşuna dizer.

bir türk olarak ismet'in yaptığı bu hainlik, vefasızlık, kişiliksizlik için bütün türklükten, şeref anlayışına sahip bütün insanlıktan özür dilemek, utanmak ismet'in yıllar yılı adam sayıldığı bu ülkede yaşayan biz türkler için boyun borcudur.

idam edilmeden önce oradaki kişilerin sözlerinden yola çıkılarak bir ağıt, bir isyan şiire aktarılmıştır.

http://video01.uludagsozluk.com/res/video/88/8/25318.mp4
boraltan bir köprü.
aşar geçer aras'ı.
yuğsan aras suyuyla,
çıkmaz yüzün karası.
karası, karası,
merhamet fukarası.
karası, karası,
merhamet fukarası.
düşman bekler karşıda,
önüne kattı beni,
can alınan çarşıda,
kardeşim sattı beni.
dönüp seslendim geri
merhametsiz birine,
beni siz vursaydınız
şu gavurun yerine.

allah belasını versin bu şerefsizliğe baş kaldırmayan bu şerefsizliği sorumlularının yüzüne vurmayan ve hesabını sormayan bizlerin.