kuran ı kerim

  1. 2117.
    Kuran okunmak için inmiştir. Sadece okumakla bile ecir sevap bereket şifa ve muhafaza vardır. Fakat öte yanda asıl maksat dinin açık sarih emir ve yasaklarının beyanı ve müslümanların buna tabi olup hayatını o şekilde yaşaması. Sünnet kuranın meali tefsiri izahı örneğidir. Kurandan farklı değildir. Birbirini tamamlar mahiyettedir. Zaten bunu kuranda allah emreder ve peygamberine tabi olunmasını ister. Bu dinin olmazsa olmazıdır. Müslüman olan Herkes sadece kuranın muhafaza edileceğini sanıyor. Hayır, sünneti seniyye ve hadisler de dinin içindedir ve muhafaza altındadır. ihtisas gerektiren bu konuda ulema gereğini yapmış titizlikle senelerce uğraşıp eserler yazmış neyin ne olduğunu uzun uzun izah etmiş açıklamış ve ittifakla bildirmiştir çoğunu. Lazım olanı. Dini islam kuransız, kuran hadissiz yaşanmaz. içtihad gerektiren bir mesele varsa ulema toplanır fetvayı berir. Belirsiz hiçbir konu kalmaz orta yerde. Gereği yapılır.

    Siz bakmayın bazılarının nefsine ağır geliyor emir ve yasaklara uymak. Başka ne bahane bulacaklar? Hadislere sünnete saldırıyorlar. Bilerek yada bilmeden Din düşmanlarıyla elbirliği yapıp üzerlerine vazife olmadığı halde ihtisası olmadığı halde yeni bir din icad etmeye çalışıyorlar. Dinin ayarlarıyla oynuyorlar. Bunu kasıtlı olarak yapıyorlar. Bu işlerin arkasında deli paralar dönüyor. Kimlerin tezgahladığı belli. Kendilerini helak etmek istedikleri gibi peşinden gidenleri de felakete sürüklemek istiyorlar. Bunlara itibar etmeyin.

    Din konusunda yetkili ehli sünnet olan ulemadır. Din kuran ve sünnettir. Bunun dışında söylenen ne varsa dalalettir hıyanettir. Asla itibar etmeyin. Akaid bellidir. Fıkıh, mezhep bellidir. Dinin hukuku bellidir. Helallar haramlar bellidir açıktır ve nettir. Sizi ilgilendirmeyen konularda ve Tafsilatlarda boğulmayın ve kafanızı yok yere karıştırmayın. Size lazım olana bakın..
    3 -1 ... gazeloglu

Alakalı Başlıklar

Devamını Görüntüle