bugün

evrim ve islam

muhtemelen ikisi de dünyamızın nasıl oluştuğu ile ilgili doğru bilgiyi vermiyor.

şu anki bilgimiz ve teknolojimiz bunu mutlak olarak tespit etmek veya inanmak için yeterli değil.

ya uzaylı bir ırk canları sıkılıp televizyon gibi bir şey icat edip bunun için de dünya gibi bir gezegen kurup bizleri uygun olarak dizayn edip ardından dünyaya yerleştirip 7/24 canlı yayın şeklinde kaydediyor ve televizyonlarında da canları sıkılmasın vakit geçsin diye yayınlıyorlarsa ?

ya biz bir uzaylı ırkın bir okulundaki bir öğretmenin bir öğrenciye verdiği proje ödevi isek (bizim fasulye yetiştirdiğimiz gibi onlar da bizi yetiştiriyorlarsa) aslında çok çok küçüksek bize bakterilerin küçük geldiği gibi onların gözünde?

yani demem o ki kimsenin bunu bilmeye ilmi yetmez ve bilmiyorum diye de uydurulmuş herhangi bir şeye inanıp ben kesinlikle biliyorum demek komiktir.

çok da önemli değildir bilip bilmeden, dünyaya bir defa çekiyorsunuz, iki çiçek koklayıp, birkaç çocuk sevip, belki aşık olup gideceksiniz burdan, cevabını asla bilemeyeceğiniz sorularla uğraşmak ve boşa vakit harcamak bence saçma.

bir şeye inanmadan da durabilirsiniz bu bir zorunluluk değil.

yeri geldiğinde ben takım tutmuyorum ekmeksporluyum diyebilirsiniz.

saygılarımla.

sevgi ve esenlik ile...