bugün

baris hemen simdi

"mısır kıptisi yarim dolar"

Be yedi ceddini mumyaladığım valla Kıpti kahire'ye gittin inanır mısın senin gibi mezopotamya eşeklerinden daha temiz daha medeni insanlar keşke senin gibi ülkede mezopotamya eşeği olacağına ülkede Kıpti olsaydı

Senin gibi mezopotamya eşeği olacağıma gider antik mısır torunu olurum

duyar kasmış bir de kürtlere küfür ediyorlar ühühühüh diye ulan alkolik oldum ile tengir budun a söven sen değil misin eşek

Sana uzun uzun yazardım da değmezsin oğlum o yüzden sana kısa cevap vereceğim

Sürekli yazılan gök bayrağa kurt mevzusu şimdi ingilizce diye yine ağlayacaksın ama başlıkları da Türkçe çeviremiyorsan bırak sözlüğü sektir git aq

https://en.m.wikipedia.or...e,_religion_and_mythology

Sayın davaro kurt her kavmin her kültürün her dinin içerisinde olan bir figür

En basitinden akkad, sümer gibi mezopotamya folklorunda gılgamış kurt formunda karşısına çıkan tanrıça iştar ile cima eyler

Hint-avrupa kültürlerinde de görülür

Germenlerde özellikle nors folklorunda tanrı odin'i (ingilizler,almanlar votan/vodan şeklinde anılır) Ragnarok günü yiyecek fenrir adlı dev bir kurttan söz edilir

Ya da romalıların romus-romulus mevzusu

Daha iran,baltık,vedik halkların folklorunda da kurt var ama yazmaya üşendim aç oku slavlarda da vardır hatta Hristiyanlık öncesi sırplarda kurt bir totem olarak kullanılır

Hint-avrupa saymazsak japonların ve Çinlilerin Kurt için tanrıların köpeği veya cennetten gelen köpek dediğini ekleyelim

Aynı şekilde kızılderili ve eskimo kabilelerinde şamanların kurt maskesi taktığı bilinmektedir

Kafkas halkları arasında Çeçen kurt'u yaz üşenme yaz oku ilk çıkanı

Gelelim Türklere Ergenekon,türeyiş destanında zaten kurt figürü var amele herif yazan da Türkler değil çin kaynaklarından öğreniyoruz

Moğol folklorundaki için (bkz: Moğolların gizli tarihi) okunabilir

Geri kalan ibrahimi dinlerde vs de var da ben yazmaya üşendim aç çevire çevire oku etrafa sicarak kirletme.