bugün

champix

sigarayı bırakmanıza yardımcı olan ilaç. normal paketi 4 haftalık olarak satılıyor. bildiğim kadarıyla bazı testleri yaptırıp doktorunuzu sigarayı bırakmak istediğinize ikna ettiğinizde ücretsiz alabiliyorsunuz fakat benim gibi o işlerle uğraşırken vazgeçme potansiyeliniz varsa 380 tl karşılığında alabiliyorsunuz. öncelikle; okuduğum yorumlarda yok 3 - 4 gün sonra istesende içemiyorsun, yok zorla içirseler kusarsın, çok fazla rüya görmene sebep oluyor tarzında ifadeler vardı. bende biri bile olmadı yan etkilerin. o yönden sorun yaşamadım fakat ilaç sigaradan falan tiksindirmedi beni. normalde 8 - 14 gün arasında komple bırakmanız gerekiyor sigarayı. ben 14. güne kadar günde 1 paket içmeye devam ettim. son gün geldiğinde iyi bari bırakayım o kadar para verdim ilaca diye düşünüp içmeyi bıraktım. aydınlanma o günden sonra başladı zaten. ilaç kesinlikle nikotin krizlerini kesiyor. vücut sigara falan istemiyor. sigara isteyen şeyin rahat durmayan elim, kolum, alışkanlıklar vs. olduğunun farkına vardım. yaklaşık 25 - 30 gündür sigara kullanmıyorum. uzun lafın kısası, alacağınız şey diğer yorumlarda da belirtildiği gibi sihirli değnek falan değil. bırakasınız yoksa hiç boşuna masrafa, vakit kaybına gerek yok ama eğer bırakmaya cidden niyetliyseniz gerçekten sağlam bi yardımcı olabilir bu ilaç.