bugün

misyoner

türkiyedeki misyonerlerin işi çok zordur. mesela korede misyonerlik faaliyetleri çok iyiymiş, güney korenin neredeyse yarısını hristiyan yapmışlar fakat türkiyede bu böyle olabilir mi ? hele hele bu tarz komikliklerle..
Bu ülkede birşeyden dönmek ahlaki açıdan en aşşağılayıcı ve en küçük düşürücü olaydır.
Bizde bağlanma saplantısı vardır. Fenerbahçeye bağlanırız Galatasaraya bağlanırız Beşiktaşa bağlanırız , kaçımız bırakabiliriz takımımızı?
Şirket alım satım olayları ingilterede amerikada korede belki çok rahat olabilir. Ama bu ülkede şirket namustur, satmak yerine batmayı tercih etmez miyiz?
istiklal caddesinde yılbaşı öncesi incil dağıtarak mı dinimizi değiştireceksiniz? neyimle güleceğimi şaşırıyorum.
Dağıttığınız broşürlere bakıyorum mukaddes kitaptan bahsediyorsunuz ki bu incil sanırsam; koyduğunuz resimler ise şaka gibi haçlı seferlerini yapan asker resimleri...
Zaten genel yetkililerden biri açıklamayı yapmıştı izlediğim bir videoda, misyonerlik çalışmaları dünyanın her yerinde devam etmektedir , korede bu çalışmalar sonucu neredeyse hristiyanlar çoğunluktadır, fakat türkiyede temellerin daha sağlam olduğunu gördük demiştir bu yetkili..
Siz daha birşey görmediniz güzel kardeşim...