30 yaşında hala bekar olan erkek

evlilik için, gayet sakin ve gayet mantıklı kararlar alma yaşına basmış olan erkektir aslında. 30 ve sonrası ki yaşlarda evlenen abim olsun, dostum olsun , büyük kuzenlerim olsun, çevremden duyduklarım olsun, çoğu da mutlu gözüküyorlar. yani şunu demek istiyorum. evliliğe karşı olmayan ve 27 yaşını doldurmaya az kalmış bir erkek olarak söylemek gerekirse, evlenmiş olmak için evlenmek çokta mantıklı değil zaten. ve şu söze mesela ayar oluyorum. işte diyorlar; 30 yaşını geçkin insanlar, artık beğenmekte zorlanırlar, kimseyi beğenmezler falan. yani o yaşa gelmedim büyükte konuşmak istemiyorum ama, esas artık o yaştan sonra ve biraz da olgunlaşmanın verdiği durumla, kriter kararlarında daha esnek davranabilir kişiler diye düşünüyorum. ve yine de ekleyeyim. bir erkek bekar kalarak " hayatını yaşar" cümlesi de doğru olmayabilir. yani evli olan erkek de, çok sevdiği, severek evlendiği kadın ile yuva kurarak "hayatını yaşar" cümlesini de ortaya koyabiliriz. tırnak içinde hayatını yaşar cümlesinde ki kasıt, çok mutlu olur anlamında söylemek istedim. allah herkesi hayırlı kişilerle karşılaştırsın. yaşa takılmayın, takmayın dostlarım. elbette herkesin bir yerde izdivaç kısmeti de duruyor, iş kısmeti de duruyor, hayat standartlarının standardında yaşama kısmeti de duruyordur. gün doğmadan neler doğar.