bugün

liechtenstein

Almanya isvicre avusturya arasinda araya kacan don gibi ufacik bir ulke. Zamaninda uc dort arkadas buraya gunu birlik bir gezi yapmistik, yanlis anlasilmasin vaktimiz vardi gezelim dedik. Ulkeye girer girmez bir tabele karsiladi bisi iste ulke tarihcesi filan yaziyor ben de diyorum ki lan bunlarin savasi mi oldu filan derken gordum ki ulkemizde sukadar golf sahasi vardir falan gibi seyler yaziyor. Boyle Ibretlik bir tarihten sonra dedim burda gercekten bir trolluk soz konusu. Gezecek ve gorulecek yerleride bir elin parmaklarini gecmez, ulke okadar ufak ki gezelim derken guzel bi bayir bulmustuk efendim oyle cikiyoruz bayirin ucunda soyle bi uc dort donun arazi uzerinde tarla bahce ve ev gibi bir alan yesillik bu da ne ola diye sorduk meger ki burasi ulke kralinin eviymis. Kapidaki gorevli kral icerde yasiyor dedi, demekki 10 kisi filan gitsek alabilecegimiz bir ulke deyip saka yaptik ve dagildik. Birde bi yerde dagin tepesinde bir pizzaci onerdiler abi gittik, iceride yani herseyi beklersin ama konyali bir pizzaci beklemezsin, boyle de trol bir ulke.