bugün

sol frame in kurtce dolmasi

sol frame de yabanci dil furyasi ayar yemeye hep mahkum olmustur, nece olursa olsun..italyanca, fransizca, almanca..vs

o gun icinde bunu yapan yazarlarla hep dassak gecilmistir; ama sanirim soz konusu dil "kurtce" olunca gardlar aliniyor ve saflasmalar basliyor, birileri caylak oluyor..birileri mucahit, digeri kahraman..

ister kabul edin ister etmeyin;ekmek, anne, sut, ev demeyi "kurtce"den ogrenen milyonlarca evet milyonlarca insan var..

anadili senin inkar edip farsca cakmasi dedigin ama onun sahip ciktigi lisan.benimde cok hosuma gitmiyor, sonrasinda gelebilecek siddet egiliminden urkuyorum, diyarbakirda sari-kirmizi-yesil bayrakli kalabaliklarin resmi dil istekleri gozumun onune geldikce endise ediyorum .. ama sikine takmayan tavirlarla otekilestiremezsin..gozunu kapatarak gercekten kacamazsin; cunku gozunu kapatan yalniz kendine karanlik yapar.

hee sorun degildir yaz aslanim;hava, gunes, renk, kuzu..ne demek kurtce de? yaz..bu benim icin zenginliktir,degerdir.

ama ardindan, dersim basliginda oc alma.ya da ha pkk ha pekeke ne fark eder canim deyip kurnazlik yapma,

bi de turkce ye yabanci deillerden kelimeler girerek tilkilik yapma.sen kendini bilion