bugün

merve çavdar

Açılabilecek ve istihdamı yapılacak bir sürü yeni meslek kolu varken inatla her şehire üniversite açıp öğrenci almanın sonucudur atanamayan öğretmenler. Eğer ihtiyacın 2 katı mezun veriyorsak burda bir terslik olduğunu anlamak görmek gerekir. Öğretmenlik okudum atanamadım intihar edeyim mantığı afedersiniz ama geri kafalı bir düşünce şeklidir. Evet her insan eğitimini aldığı alanda çalışmak kendini geliştirmek ve hayatını idame ettirmek ister fakat durum da ortada. Sanat Tarihi okuyup Bimde müdür olan biriyle tanışmıştım Ankarada. Keza ben de okuduğum bölümden mezun olunca ne yapacağımı planlıyorum şuan bile. Seçenekleri geniş tutuyorum çünkü tek planla atılırsan hayata işler yolunda gitmediğinde kendini çıkmaz bir sokakta gibi hissedersin. Sağa ve sola onlarca yol varken çıkmaz sokakta olduğunu düşünerek umutsuzluğa kapılırsın. Sevgili merve için üzgünüm ve ailesine baş sağlığı diliyorum fakat başka merveler olmasın, perspektifimiz daracık bir alana odaklanmasın. Okuduğunuz bölüm size iş garantisini değil hayatınızı ve düşünce sisteminizi geliştirecek bilgiler verir. Bu tecrübeyi ve eğitimi tek bir alanda kullanabileceğinizi düşünüp kendinizi umutsuzluğa kaptırmayın.