bugün

keşan

ilk gözüme çarpan ayçiçeği tarlaları oldu. nasıl arpa-buğday tarlaları varsa keşan'da ve trakya'da da ayçiçek tarlaları var dönümlerce. havası hem rüzgarlı hem güneşli. güneşin sıcak etkisi ve rüzgarın soğukluğu birbirini dengeliyor. çok güzel bişey.

oldukça sıcak, hoşsohbet ve kültürlü insanların mekanı. arada istisnaların olması gayet doğal ama kaideyi bozmuyor.

festival dolayısıyla orada bulunduğum 7 gün boyunca su gibi alkol tüketildiğini gözlemledim. yaz olmasından dolayı alkol tüketimi bira ağırlıklıydı. göbeğime bayağı katkı yaptığıma inanıyorum bu sayede.

cennet bahcesi diye bir yer var 4-5 gösteriye çıktık. çiçekler yeşillikler oyuncaklar falan. oyuncak dediğime bakmayın çocuktan çok büyükler kullanıyor o oyuncakları. biz de kullandık tabi. hoştu, eğlenceliydi. siz de giderseniz siz de kullanın ben onu gördüm ki koskoca adam oyuncağa biniyor diyerek yadırgamıyorlar.

belediye başkanı çok samimi ve çok rahat. kaldığımız yurdun bahcesinde yaptığımız gösteriye günlük kıyafetlerle katıldı. başka yerde olsa takım kıyafetsiz olmazdı heralde diye düşünüyorum.

bir de kızların çoğu renkli gözlü galiba keşan'da.