bugün

15 temmuz tiyatrosu

herkesin bir güzel izlediği tiyatrodur.

neden tiyatro diyorum? basit, açıklayayım.

1- 15 temmuz'dan 3-4 ay önce yabancı bir derginin yazısını görmüştüm, yazı içeriği şu şekildeydi;

"erdoğan, sahte darbe gerçekleştirip oy sayısını yükseltebilir. ülkeyi tek başına yönetmek için yapılacak en basit stratejidir."

bu bir kaç haber kaynağında da denk gelmişti bana. bulursam editlerim.

haber link. the whasington times

2- gittiği her yere gitmeden haftalar önce haber giden; davul, zurna ve çoşkuyla karşılanan çok saygıdeğer cumhurbaşkanımızın ilk defa bir yere sessiz sedasız gidesi geliyor; tüh oda ne ki darbe oluyor. hasiktirin ordan ya :d

3- çoğu yüksek mertebeli yerlerde ki kişilerin sözde feto davasından dolayı ihraç edilmesi ve yerlerine gelen kişilerin akraba olmasıyla gündemden düşmeyen olaylarda işkillendirmiyor değil.

yakın zamanda olan basit bir örnek;

trt genel müdürünün ihraç edilip, yerine yeni gelen genel müdürün bilal erdoğan'ın okul arkadaşı(yüksek yerlere yerleştirecek akraba kalmadı,sıra okul arkadaşlarında) olduğunu biliyor muydunuz?

4- her seçimde üstüne basa basa terör bitecek deyip, bitmesinden ziyade artmasıda işkillendiriyor insanı.

5- erdoğan seçimlerde din üzerinden konuşarak manipüle ediyor; kimse yadırgamıyor. ama eğer kılıçdaroğlu nutuk'tan konuşursa kıyamet kopar. keza geçtiğimiz seçimde okullarda dağıtılan nutuklara mahkeme kararı ile dağıtılmasına engel geldi.

yani buraya yazacağım çok şey varda, korkuyorum sözlükten fetö'cü diye ihraç edilmekten.
esen kalın.