bugün

öğretmen

Bazılarını görünce ,Nasıl bu hale geldi, denilen meslek grubu. Eğitim sistemini çok kolay eleştiriyoruz. Sistem eğitimcilere destek olmalı evet, ama eğitimciler de bu kadar basit olmamalı. Öğretmenler odasında, sigara içtikleri çay ocaklarında öğrencilerden böcek gibi bahseden, çocukları sevmeyen öğretmenlerin eğitime, öğrencilere ne gibi katkısı olabilir? işini, mesleğini, çocukları sevmeyen, sürekli şikayet eden bir grup mutsuz insan. Orta sosyoekonomik düzeyde mahallere gidince okullarda öğrencinin ağzını yüzünü patlatan öğretmenlerle de karşılaşabiliyoruz. Yani evet öğretmenler kadar sistemi de eleştirmek lazım. Bu insanlar bu mesleğin yeterliliğine sahip değil ya da deforme olmuşlar. bunlar her ay aldıkları o parayı da hak etmiyorlar. Bunlar çocuklarımızı geliştirmiyor, çocukların sahip olduğu özgüveni de yıkıp geçiyor. Oturup sohbet edince de yeni öğretmenlerin de birkaç yıla kendileri gibi olacağını iddia ediyor. Eğer okullarda çalışırsam sizin gibi olmamak için çalışacağım. işini aşkla yapmayan yorulur. Ben sizin gibileri değil, işini aşkla yapan bana sevgi ve saygısını gösteren değerli öğretmenlerimi örnek alacağım. Onların izinden gideceğim. Çünkü onlar Öğretmenliği bela olarak değil, nimet olarak görüyorlar. Öğretmenlik ücret karşılığı öğreten tanımının cok daha üstünde. Umarım ,nalet olsun bugün de okul var, diyerek okula gelen ve kendi eksikliklerini görmeyip, çocukları ezerek tatmin olan öğretmenlerin sayısı azalır.

edit: sözüm mesleğin saygınlığını düşüren niteliksiz öğretmenlere.
güncel Önemli Başlıklar