bugün

iş görüşmesi

yeni bir iş için atılan ilk adım. geneli acıklı olur derler fakat benim görüşmelerim genelde eğlenceli geçer. ik harici patron ve türevleri ile yapıyorsam çok daha eğlencelidir.

genellikle firmanın ürünlerini görüşme öncesi epey bir inceler ve eksiklerini tespit ederim. görüşme sırasında eksikliklerini yüzüne yüzüne vurur üstünlük kurarım. 20 senelik çalışan gibi arıza çıkarmaya kadar yolu var. swh
beğendiğim ürunlerini takdir ederim. sektörde ki diğer firmaların faaliyetlerine beş dakika kadar vakit ayırırım.
kendi yapmak istediğim şeyleri anlatırım.
özetle kendinize güvenin genç arkadaşlar.
mezuniyet sonrası çalışmak istediğiniz firmayı siz seçin. merak etmeyin her sektör de zeki insanlara ihtiyaç var.
1. ben tecrübesizim gibi özgüvensiz cümleler kurmayın.
2. hayal satın. tecrübesiz olmanız yapmak istediğiniz şeyler olmadığı anlamına gelmez.
3. kendiniz olun. diğer türlü bütün tavırlarınız yapmacık olur. meriçleşmeyin görüşme sırasında.
4. heyecan saçmalığına kapılmayın.
5. özenli olun. giyiminiz kuşamınız düzgün olsun. ama damat yada gelinin kız kardeşi gibide gelmeyin.
6. muhakkak hazırlayabiliyorsanız önceden yaptığınız isleri dosyalayın. görüşme sırasında çok faydası olur.
7. ucuz olmayın. fiyatınızı siz belirleyin.