hesabı kadın mı ödemeli erkek mi

önemsiz mevzu. özellikle davet edildiyse davet eden öder, ikiside öğrenciyse alman usul ödenir, bir tarafın içinden bu sefer benden olsun demek gelir karşısındakinin itirazı yoksa o öder varsa alman hesap decam edilir. ama ayriyetten söylemem gerekirse özellikle de ilk kez görüşmemize rağmen gerek bir arkadaş ortamında gerek başka bir yerde ben öderim havalarına kendini kaptırıp sinirimi bozan erkenlerden nefret ediyorum, masadaki insanlara saygısızlık yapıyor bunlar resmen. sırf bu yüzden sinirlenip kavga etmişliğim var. hayır yani istemeyen birine neden ben ödiycem zorluyosun. aramızda bi samimiyet yok, arkadaşımın arkadaşısın 2-3 kez anca görmüşüm seni. hangi yüzle ısrar ediyosun dimi? ay neyse. kısacası samimi olan insanlar arasında pek önemi yoktur bana kalırsa. gerçek bir ilişkide, arkadaşlık ilişkisi de olsa, akrabalık ilişkiside olsa, aşk ilişkiside olsa; birbirine değer veren insanlar için bu küçük bir teferruat basit bir mevzu. çok takılmayı sağlıklı bulmuyorum. kafanıza göre takılın.