bugün

öğretmene maaş verilmeli midir sorunsalı

Bir öğretmen adayı olarak söylüyorum bize garanti verilcek 10 lira bile fazla.. Iq Seviyesi vucut ısısından düşük kronik sol hastası arkadaşlar ve sağcılığı sağ eliyle idare eden çakma sağcılar hemen karşı çıkacaklar ama öyle bize 10 lira bile fazla...

Öğretmene düzenli maaş verilmez o zaman öğretim olmaz işçilik olur. illerde denetim Komisyonları kurulmalı her hafta veya 15 günde bir okulları sınıfları ve öğretmenleri denetlemeli.
Biz öğretmenlere verdiğimiz eğitim üzerinden prim usulü maaş verilmeli. Biz eğitimi verelim gelsinler verdiğimiz eğitimi periyodu öğrencilerin bilgi düzeylerini denetlesinler Bizim fazla prim almak için sahtekarlık yapıp yapmadığımızı görsünler. Verdiğimiz eğitim üzerinden çocukların dönemlik ortalamalarına göre bizlere prim üzerinden dönemden döneme değişen maaş versinler.

Neden öğretmen adayı olduğuma gelince 6.Sınıfta evime yakın bölgede yeni okul açıldı. Bizde o okula başladık tabi ki. Sınıf Öğretmenimiz kişilik bozukluğu olan bir müzik öğretmeni idi. Onun kişiliğinde ki bozukluk o dönemde bende sürüden farklı düşünme bir özelliği ortaya çıkardı. Sonra öğretmen olup öğreticiliğin nasıl olması gerekiğini göstermek istedim. Başarmayı istiyorum...