bugün

sözlükçülerin başından geçen en acayip olaylar

Beş - altı yaşlarındayım. Karşı binada zeliha adında bir kadın var. Kadının hiç kızı olmamış,
Dört tane oğlu vardı. Sanıyorum bu sebeptendir ki beni çok seviyordu. Anneme hep "bu kızı bana ver ne olursun " diyerek şakalar yapardı. Bende çok severdim zeliha teyze ' yi.

Bir gün hasta olduğunu öğrenmiş. Beyninde tümör varmış. Doktorlar ameliyat olursa " % 1 ihtimal kurtulabilir " demişler hatta. Çocukken her duyduğunu kaydeden çocuklardandım.
Üzüldük hepimiz. Ameliyatta olmadı zeliha teyze. 6-7 ay geçti. O şen kahkahalar duyulmuyordu, onu göremiyordum hiç. Çocuk olduğum için görüp etkilenmemi de istemezdi annem.

Bir gün babaannemin yanında oturuyordum yine.
" bak .... Sarı bir kuş uçtu şimdi camdan gördün mü ? Zeliha öldü galiba ? " dedi. Kalktım cama çıktım , sarı bir kuş arıyorum. Göremedim. O an karşı binadan çığlıklar yükseldi, ölmüştü sahiden de zeliha teyze.

Bizim ailede bir acayiplik var zaten işin aslı.
Baba tarafında. Halalarımda böyle pisişik. Dedemin vefatında , uzaktaki halam hamile diye haber vermemişlerdi geceden Ama halam dedemi dizinde otururken görmüş , sonra dedem " kızım ben gidiyorum " demiş ve yola düşüp gelmişler. sabah izmir' delerdi.
güncel Önemli Başlıklar