bugün

beymen deki 450 liralık kibrit kutusu

bu tip olmadık fiyat uygulamalarının tamamen marka reklamı ve pr'ı için yapıldığını düşünmekteyim. aranızda ' iyi de bundan kötü reklam mı olur ? ' diye soranlar olacaktır muhakkak. olur yazar kardeşim. reklamın iyisi kötüsü olmaz mantığı işliyordur. beymen'in reklama mı ihtiyacı var alıcısı belli diyenler de olacaktır. evet ne kadar alternatifsiz olsan da, rüştünü ispatlasan da yeni düzende sürekli güncellenmek ve varlığını hissettirmek durumundasın. beymen'in bu politikası da zengini zengine kırdırma düşüncesiyle işliyor bence. bizim gibi fakirler için elbette 450 liraya kibrit kutusu olmaz fakat bu zenginlik psikolojisi bence çok başka bir şey. onlar için olur çünkü orada para verilen şeyin fiyat/performans oranı bence düşünülmüyor. en pahalısını ben aldım ya oh en zengin, en taşşaklısı benim kafasında oluyor adamlar. yoksa geri zekalı mı ki 450 liraya gitsin kibrit kutusu alsın aq. hiç olmadı açık artırmalardaki meşhur ' yok mu arttıran ? ' sahnesini hatırla. orada bile okkidi gukkudi bir tablo için bile * nasıl hummalı bir yarış dönüyor. sırf ego, ötesiz.

zenginlik gerçekten başka bir kafa.

edit: ahaha bu yazım da tamamen zenginin malı züğürtün çenesini yorar'a nefis bir örnek olmuş.