bugün

500 tl lik Çakmak alıp ticaretine girerim.
(bkz: ayakta silkilmek)

Galiba uzaktan yakiyor kibritleri.
50 kuruşluk şeyi 450 liraya koymak nedir. Mercimek bile bazı beyinlerden buyukmus Rabbim.
ya şöyle saçma sapan başlıklar açmayın. gücü olan adam alıyor. ya hediye alıyor, ya koleksiyon yapıyor ya da kullanıyor. biz senin 5 liraya aldığın boxerınla dalga geçiyor muyuz?
her eve lazım kibrit kutusudur.

çükümüzü kesip içinde güvenle saklayabiliriz.
sigara içmediğime bir kez daha şükretmeme sebep olmuştur.
fakirlikle zenginlik arasındaki ince çizgidir.

eğer fiyat kalın geliyorsa fakirsin demektir.
amını sikeyim beyniniz soğuktan dondu mu ne 450 liralık kibrit kutusu neyin tribindesiniz nohut beyinli troller işinize bakın hayde.
ulan ota boka troll diyosunuz, boxerla karşılaştırılmasını eleştiriyosunuz. bize göre de 5 liraya boxer olmaz. sana ne yani? ben senin pahalı bulduğunu, pahalı bulmak zorunda mıyım? olaya kibrit kutusu olarak bakarsan zaten anlamazsın.
ironi dicem kelime anlamını dahi bilmezsin zaten.
(bkz: fakir edebiyatı)
saygıdan bahseden kişi benim görüşüme saygı göstermiyor. ben görüş bildiriyorum. sen bu görüşe saygılı olacaksın. benim ucuz veya pahalı bulduğum şey seni ilgilendirmez.
ben başlığı eleştirme hakkına sahibim. aynı başlıklar haftada 88580 kere açılınca bunun adı saçmalık oluyor.
bu tip olmadık fiyat uygulamalarının tamamen marka reklamı ve pr'ı için yapıldığını düşünmekteyim. aranızda ' iyi de bundan kötü reklam mı olur ? ' diye soranlar olacaktır muhakkak. olur yazar kardeşim. reklamın iyisi kötüsü olmaz mantığı işliyordur. beymen'in reklama mı ihtiyacı var alıcısı belli diyenler de olacaktır. evet ne kadar alternatifsiz olsan da, rüştünü ispatlasan da yeni düzende sürekli güncellenmek ve varlığını hissettirmek durumundasın. beymen'in bu politikası da zengini zengine kırdırma düşüncesiyle işliyor bence. bizim gibi fakirler için elbette 450 liraya kibrit kutusu olmaz fakat bu zenginlik psikolojisi bence çok başka bir şey. onlar için olur çünkü orada para verilen şeyin fiyat/performans oranı bence düşünülmüyor. en pahalısını ben aldım ya oh en zengin, en taşşaklısı benim kafasında oluyor adamlar. yoksa geri zekalı mı ki 450 liraya gitsin kibrit kutusu alsın aq. hiç olmadı açık artırmalardaki meşhur ' yok mu arttıran ? ' sahnesini hatırla. orada bile okkidi gukkudi bir tablo için bile * nasıl hummalı bir yarış dönüyor. sırf ego, ötesiz.

zenginlik gerçekten başka bir kafa.

edit: ahaha bu yazım da tamamen zenginin malı züğürtün çenesini yorar'a nefis bir örnek olmuş.
(bkz: Neron un Roma yı yaktığı kibrit gelmiştir)
Kasada saklamanız gereken kibrit kutusudur. Ufak bir tek taş yüzükle aynı fiyatta nerdeyse.
Benden 25 kuruşa alabileceğiniz kibrit kutusudur.
bi insan niye kibrit alır ki ? diye düşündürür her şeyden önce.

neyse gidip bim'den 7 liraya vakumlanmış 2 boxer alayım.

mis.