bugün

kızının odasında kondom bulan laikçi baba

üniveritedeyken solcu bir hocam vardı ve mezhebi benden farklıydı.. Nedense yetiştiğim çevre hocaya antipati doğurmuştu.. gece gündüz çalışıyor hocanın bakış açısı dışındaki görüşlerle hocayı bozmaya çalışıyordum.. ve yüzde yetmiş ben bozuluyordum. çünkü hoca konunun uzmanıydı, bense öğrenci... derken, sene sonu oldu, ben temel derslerden birinden kaldım, pedegoji derslerinden olan hocanın imtihanına girdim. Aslında hocanın tutturduğu 40-50 sayfalık not vardı.. onlara çalışmadığımdan kağıdı boş verdim... Sonuçlar açıklandı ben yüksek notla geçmiştim.. seneler sonra hocayla karşılaştım: beni neden yüksek notla geçirdiğini sordum, Hocanın cevabı ibretlikti: beni sıkıştıran, dersin geniş bir açıdan işlenmesini sağlayan sendin.. yazdırdığım bir kaç notu ezberlesen ne olur ezberlemesen ne olur? gerçekten o notlardan yüz almak benim en fazla beş saatimi alırdı...Şunu söylemek istiyorum, arkadaşlar insanların farklı düşüncede olması renkliliktir... Hemen namuslarına, haysiyetlerine saldırmayalım..