bugün

america

http://www.venturahighway.com/ adresindeki resmi sitelerinde yer alan america diskografisine gore 1971 ve 2007 yılları arasında tamı tamına tam 63 adet album yayınlamıs amerikalı muzik grubu. 3 kisiden olusmakta idiler ilk kuruldukları zamanlarda ama uzun suredir yollarına 2 kisi olarak devam ediyorlar. her daim akustik gitar muzigi yapmıslardır (son zamanlarını bilmiyorum sanırım artık elektro da kullanıyorlar). en bilinen parcaları horse with no name dir. ilk albumlerinde yer alan bu sarkı onların cıkıs parcasıdır aynı zamanda. zaten usenmeyip kac tane var acaba diye saydıgım albumlerin cogu -kurulduktan 4 yıl sonra yaptıkları history albumu gibi- best of tarzı geriye donuk toplama albumler ve canlı kayıtlardan olusan live albumlerdir. bunların hepsinde de horse with no name basrol oyuncusu olarak bulunmaktadır. ama yanlıs anlasılma olmasın, koca america grubu bu sarkıdan ibaret degildir. tin man, sandman ventura highway, i need you, riverside, muskrat love, old man took, hollywood, another try gibi sarkılar da en basarılı sarkıları arasındalardır. ben sahsen kendilerini sagolsun babamın plaklarından tanıdım ve 1977de cıkardıkları ilk live albumune kadar olan albumleri arasında en cok holiday i severim. bugunlerde internetten sarkılarını bulup indirmek cok kolay degil ama eger merak ederseniz siz de ilk albumlerinden sarkılar indirip dinleyin. ayrıca insanlar bu grup icin yolculukta dinlenilebilecek en guzel muzik olarak yazılar yazmıs, katılıyorum efendim. zaten holiday albumu de bunların toplanıp tatile gitmeleri temalı bir isme ve album kapagına sahiptir ( o kapaga da bayılırdım, bakıp bakıp hayallere dalardım, ne kadar imrenirdim o resme bir bilseniz). yolda da dinlenir efendim, her yerde dinlenir. stresini alıyor insanın.
güncel Önemli Başlıklar