bugün

sendeanlat

#sendeanlat haghtangi ile kadinlarin sosyal medyada yasadiklari taciz olaylarini anlatmasidir.

ne b.ktan bir toplumuz.
bosuna denmiyor cinsel acligin afrikasi diye.

http://onedio.com/haber/o...e&utm_medium=facebook

ben de sadece birini anlatacak olursam eger ahanda şudur;

ankaraya kiz arkadasinizi ziyarete gitmissinizdir. memleketinize ise bir baska arkadasiniz ile birlikte doneceksiniz ve onun ofisten cikip sizi almasini bekliyorsunuzdur

kiz arkadasiniz da mesaisi baslamasi sebebi ile is yerine gider ve guvende olursun diye sizi ankamoll avmde cafeye oturtur buradan alsin seni diye.

gelecek olan arkadas ofisten cikamaz siz dr cafeden kalkip avmnin icindr gezinirsiniz en sonunda da elinizde bavulunuzla dinlenmek icin avm kat kiselerindr ki dinlenme oturaklarina oturursunuz. bir yandan da telefondadir gozunuz bir an once gelse de gitsek diye cunku tarih 31 aralik ve avm 8de kapanacak arkadasiniz gelmezsr gidecek yeriniz yoktur. (kiz arkadasin mesaisi gece 02.30 da bitecektir calismak zorundadir cunku yuksek lisans yaparken para kazanmak gerek)

siz oylr otururken yaniniza takim elbiseli duzgun lisanli (buyuk ihtimal memur) biri gelir. saat sorar muhabbet kurmaya calisir nerelisin nereye gidiyosun vs. sonra istersen seni gezmeye goturebilirim (batikent demisti yanlis hatirlamiyorsam) arabam disarida der. siz tesekkur edersiniz (imali sekilde edersiniz ki ne yapmaya calistiginin farkina varsin, sonra da biliyorum aslinda bana guvenemezsin tabi vs diye zirvakar) bu arada arkadasinizi bilerek ararsiniz yaninda hadi ... ne zaman geliyorsun diye? sirf adam duysun da gitsin diye. arkadasiniz gelemiyorum hala der siz de korka korka hizlica kalkip restorana oturursunuz guvende olmak icin.

bu da boyle bir animdir orosbu cocugunun yasattigi.

polise git diyenler olabilir tanimadiginiz bir sehirde hem de yil basi gunu nasil gidebilirsiniz? ki onunuzde bir suru "kotu polis" ornegi var iken.

bu ulkede yasamak zor cidden.

kadin olsan taciz tecavuz, agac olsan kesilirsin, cocuk olsan kacirilirsin, yasli olsan dovulursun, erkek olsan mk o da zor bir yanda tecavuzcu ibneler yuzunden tacizci damgasi yersin.

velhasil kelam bu ulkede yasamak, insan olmak zordur dostlarim!