bugün

fargo

hem coen kardeşlerin filmidir hem de ünlü bir televizyon dizisidir. durum böyle olunca girdileri takip etmek zorlaşıyor. dizi ile ilgili yorum okumaya çalışırken onlarca yorum da filmle ilgili okumak zorunda kalıyorum. peki çözüm nedir derseniz çözüm, meta sözlük! (reklam metni gibi oldu ama amaç da o zaten) *
nasıl oluyormuş o iş, hele bir anlat yeğen derseniz hemen soluklanıp anlatıyorum.

fargo örneğinden gidersek, meta sözlük'te her girdinin bir kategorisi vardır. yani, diziyle ilgili bir yorum yazacaksam girdimin kategorisini dizi olarak, filmle ilgili yorum yazacaksam da girdimin kategorisini film olarak seçerim. Böylece fargo başlığı her biri kategorilenmiş, kolay ve hızlıca bilgiye ulaşma imkanı sağlayan bir başlık haline gelir. en üstten seçerim dizi kategorisini ve karşıma sadece dizi ile ilgili girdiler gelir. çok basit ama oldukça kullanışlı bir işlem. ( kendimi vapurda limon sıkma aleti satmaya çalışan abiler gibi hissettim ama gerçekten durum bu kadar basit ve kullanışlı.) *

nedir, ne değildir diye incelemek için (bkz: meta sözlük)

http://www.metasozluk.com/