bugün

olur olur

--spoiler--
lisedeki sınıf arkadaşlarımdan birinin (bkz: selin yeninci) filmde oynaması, güldür güldür ekibinin çoğunun filmde oynaması yani yüzlerin tanıdık olması ve özellikle de fragmanlarının da bu film komik lan galiba izlenimi vermesi ile vizyon günü gittiğim film ki balıkesir yaylada cinemarinede bu filmin 21.00 seansının full çekeceğini düşünmemiştim ve yemek yemeden önce bilet almasak yer bulamayacaktık galiba. filme geçersek tamamı ile gülelim eğlenelim filmi yani çok fazla bir şey beklemeyin film sanatsal anlamda çok şey sunmuyor amacı sunmak da değil ancak ekşi de okuduğum bir yorumda eleman artık filmden ne bekliyorsa rezalet film gitmeyin, 10 üzerinden 0,5 alır bu film, hiç bir sanatsal artısı yok senaryo yok, hikaye hede falan demiş o arkadaşın görüşüdür saygı duymak gerekir ama ben katılmıyorum 1 buçuk saat gidip eğlenelim biraz gülelim, artık kanıksanmış dertlerimizden en azından kısa süreliğine uzaklaşalım diyenler için bu film, yani bir sanat filminde neden komik değil bu diyemiyorsak, komedi amaçlı bu filmde de neden sanatsal bir şey yok diyemeyiz diye düşünüyorum. film ile ilgili tek eleştirim ise filmin sonunda başta ezik olmasına rağmen bir şekilde başarılı olan gencin, filmdeki platonik aşkı azra nın züppe sevgilisi gibi bir tipe dönüşmesi. olur olur ama böyle olmasın.
--spoiler--

edit: filmi bir daha izleyince fark ettim ki aslında film kötü gerçekten arkadaşın hatırına bazı şeyleri ilk izleyişte görmezden gelmişiz bazı şeyleri demek ki, güldür güldür ekibi ve hill-me nin olması izlettirmiş filmi yani afiş satmış aslında, alper kul a da bir lafım olacak madem vakti zamanında ezik bir karakterdin de, sonunda filmdeki karakterin neden kimseyi ..klemeyen bir karaktere dönüşüyor.