bugün

ankara üniversitesi hukuk fakültesi

benim okulum. Ülkemizin en eski ve en kaliteli hukuk fakültesidir. Birçok siyasetçi sanatçı duayen hukukçular yetiştirmiştir. Zor bir okuldur. Yıllık sistem geçerli olduğundan final döneminiz 3 4 ay önceden başlar. Okurken diğer fakültelerdekileri kıskanabilirsiniz çünkü daha rahat oluyor dersler. Ancak mezun olduğunuz zaman aradaki farkı görebiliyorsunuz. iyi bir eğitim ile birlikte duruş da veriyor insana. Atatürk' ün okulun açılışında yaptığı konuşma herşeyi anlatıyor aslında " cumhuriyetin müeyyidesi olacak bu müessesenin küşadında hissettiğim saadeti hiçbir teşebbüste duymadım bunu izhar ve ifade etmekle memnunum"
Ankara hukuklu olmanın sorumluluğu ağırdır. Duyarsız kalamazsın dünyaya.
Yine farklı alanda birçok öğrenci kulüpleri vardır. Bu kulüpler birçok sosyal projeye katkı sağlamaktadır.
Cebeci kampüsünde mülkiye ilef gibi kendi alanındanen iyi fakültelerle birlikte bulunur yani entelektüel bir ortam vardır.
Yazacak daha birçok şey var ama uzatmak istemiyorum. Tarih; yüzü geçmişe dönük peygamberdir..Cumhuriyet tarihidir ankara hukuk.
Mezun olunca ankara hukuk ailesinin bir üyesi olarak rozeti yakanıza takıp gururla taşırsınız.