bugün

yeni nesil ogretmenler

yapılandırmacı eğitim sistemine göre yetişen öğrenci merkezli eğitim (olumlu ve olumsuz yönleri tartışılır) formasyonunu almış öğretmenlerdir. yaklaşık 6 yıl zarfında eğitim kalitesine eskiye nazaran daha iyi bir ivme kazandıracaklar. elbette mesleğini severek öğretme amacı çerçevesinde yapan öğretmenler başaracaklar bunu. uzak olmayan bir geçmişde balkabağı bile okadar zamanda olgunlaşmazken 29 günde öğretmen olan neslin soyu ve onların uzantılarının soyu tükendiği andan itibaren fark farkedilecektir. ziraat fakültesinden, mühendislikten, iibf den mezun olan ve sınıf öğretmeni yapılanlar tükendiği an fark farkedilecektir. ortadirek olan öğretmenler derste ve tenefüste nasıl geçineceğini düşünmediği kendini işine verdiği an fark farkedilecektir. eğitimin can damarı geleceğin ilk heykeltraşları sınıf öğretmenleridir. en azından evet en azından hiçbişey yapılamıyor olsa bile sadece sınıf öğretmenleri sağlam olduktan sonra temel sağlam atıldıktan sonra gerisi de sağlam devam edecek bence.

ulu öndere harp okulunda savaş taktiklerini öğreten biri yokmuydu. çok basit dediğiniz örnekler bazen çok zor açıklanabilecekleri özet geçer (bir türkçe öğretmeni)