bugün

bebeyken hayatın daha anlamlı olması

küçükken hayattan alınan tadın bugüne kıyasla daha güzel olmasıdır.
oğlum bebeyken kime ihtiyacımız vardı lan kendi içimizde bir ömür geçirebilirdik. her şeye ama her şeye biz karar verirdik. bi şeye yapma denince inadına yapardık. hayal gücümüzle kafamızda inanılmaz şeyler yaratabilirdik. komşu bebesinin tipine adına bakmaksızın iyi iletişim kurup oyun oynardık lan. sabahtan akşama maçtı, bisikletti, tasoydu amına koyum be. her gün dışarı çıkılırdı. ben genelde geç çıkardım bebeler gelip beni çağırırdı falan. topu ben götürüyodum maçlara. yan binalarla maç yapardık. noldu sonra. yavaştan büyüdük. dışarısı bizi etkilemeye başladı. kararlarımızı biz değil ailemiz verir oldu. sözde büyüdük ama. etrafımızda duyduğumuz her şey bizi etkilemeye başladı. insanları seçer olduk. ulan bebeyken arkadaşla konuşmamak var mıydı. atar yapmak. tamam küsülürdü bi kaç günlüğüne de. sonra küstüğün adam tüm arkadaşlarını örgütleyip yalnız kalınca ailen farkederdi durumu. onun ailesinden ablasına falan derdi konuşulurdu yavaştan yine eski kıvama dönülürdü. saçma sapan etkinlikler yapılırdı. ama zevkliydi lan. boncuklu tabancalarla balkondan balkona sıkardık. açık arttırmalı oyuncak satışı yapak dedik götte patladı. zaten arkadaşın evine girerken evde annesi varsa bi tedirginlik oluyodu. bi kere arkadaş abisinin zorno cd sini bulmuş. bi de vcd player var. çağırdı bizi manyak bi şey buldum falan diye. ulan gittik bebenin evine açtı zornoyu biz yavaştan izliyoz. sonra anası mı geldi bi şey mi oldu aniden kaldırdığını hatırlıyom. neyse binaya yeni gelen bi süt var. bu yarrak gitmiş ağlamış anasına. bi de yemin edip girmiştik ulan eve. yemin lan yemin. ne demek amına goyum nereye söylüyon. neyse bunun anası bizim analara da söylemiş. ablam la anam. yok lan anam bi şey demedi ablamı mı gönderdi. yok kademeli geldiler. ablam sırıtarak geldi ne izlediniz lan falan diye. dedim nerden biliyolar. o piçin de marifeti ertesi gün çıktı. neyse annem geldi güzel bi dille işte izlemeyin öyle şeyler falan filan. olum asıl değineceğim konu iletişim falan filandı nereye gelmişim. şimdi düzenleyemem de.