üniversiteye ikinci kez hazırlanmak

2009 daitü kimya mühendisliğini kazandıktan bir buçuk sene sonra karar verip gerçekleştirdiğim eylem. hazırlığı okudum. Bölümün ilk dönemini okudum ve sıkıldım. Dersler olsun, bölüm olsun, hocalar olsun, okul olsun bir türlü alışamadım. Sevemedim bir türlü. Ve karar verdim. Sınava tekrar hazırlanıp bir özel üniversitede tam burslu okumaya.
Ikinci dönem ne ders seçimi yaptım ne okula gittim. Eski dersaneme gidip bir önceki dönemin ygs - lys kitaplarını istedim. Evde oturup yavaş yavaş çalıştım kendi kendime. Yaz yaklaştıkça hava ısındıkça çalışmaktan sıkıldım bıraktım çalışmayı. Sona doğru biraz matris, determinant, türev, integral falan çalıştım ve öylece girdim sınava.
Sonuç;
ygs ve lys de matlar ful. 444 sayısal puanı ve istanbul kültür üniversitesi - elektronik mühendisliği(tam burslu).
Yerinden memnun olmayan herkese yapılmasını tavsiye edeceğim bir eylem. Mutlu olmadan okunmuyor.
Şimdi çok mu iyi?
Bence iyi. Okulda bazı orospu çocuğu hocalar da olsa sevdim ben bu okulu.
Bir kere itüde olmayan parasıyla hava atanlar varken burda adam olan parasıyla ezik hisseden insanlar var.

Edit: Bu sene itibariyle mezunum. Çiçeği burnunda bir elektronik mühendisi olarak işsizliğin tadını çıkarıyorum şuan. Allah yolumu ve bahtımı açık etsin inşallah.