bugün

bağcılar

Doğup büyüdüğüm ilçedir efendim, ilk zamanlar muhacir ilçesi olarak bilinirdi. Şimdilerde güneydoğu insanıyla kaynamaktadır. Yine de severim hala komşuluk ilişkilerinin bitmediği nadir ilçelerimizdendir. Alt komşu hala yukarıya kokusu gitmiştir diye yemeklerinden ikramlarda bulunur, arkadaşlıkları sağlam olan insanlar yetişmiştir. Varoş ve pislik yuvası olan bir yer olduğu için metanetlidir buranın insanı. Serserisine polis karışamazken aile babası olduğu için yirmi kişinin * üzerine yürüyen mert, korkusuz insanların yetiştiği ilçedir. Kültür kaynaşması bakımından güzide bir mekanımızdır. kürdü de vardır, türkü de vardır, lazı da vardır, göçmeni de vardır. Buranın insanı yanında sevgilisi olan kıza yan gözle bakmaz, hasmı dahi olsa sevgilisiyle beraber olan erkişiye dokunmaz. Varoştur ama insanlığın ölmediği yerlerdendir. Bazen nefret ederiz, küfür ederiz ama iş dolayısıyla dolaştığım nice zahirde gelişmiş, insanlıkta gerilemiş semtler gördükten sonra daha bi sevdiğim semtim, güzel semtim. Doymadığım ama doğduğum yerdir.