bugün

yaran olaylar

efendim sene bilmem kaç, lakin son 4 sene içerisinde gerçekleşen bir olaydır. en yakın arkadaşımlan birlikte, bulunduğumuz ve yaşadığımız şehrin sokaklarında ve caddelerinde hunharca dolaşmaktayız. Arkadaşım fazlasıyla araba meraklısı, bilmediği şey yoktur arabalar hakkında. Işte dolanırken gördüğümüz arabalar hakkında bana kısa bilgiler vermekte. Gördüğü bir araba hakkında bana ilginç bir bilgi vermişti. Araba opel tigra, arkadaşla samimiliğizden dolayı bana rahatça bu araba pezevenk arabası deyiverdi. (travesti arabası da olabilir ama o pezevenk arabası dedi.) neyse o gün bitti. Ertesi gün yine dolaşıyoruz. Karşıdan karşıya geçmekteyken yine o meşhur tigra ufukta göründü. Kader, o an arkadaş telefon görüşmesi yaptığından mecburen o arabanın geçmesini bekliyoruz. Arkadaş da bana kısa kısa bilgiler veriyor yine, (aha pezevenk arabası geliyor, eheh kırmızı renk bir de vs. ) araba 7 metre ileride yavaşladı, önümüzden yavaşça geçti. Geçerken boş durmadı, bana selam çaktı. (başkası olamaz mı? O an benden başkası yoktu yok kenarında, arkadaş geri çekilmiş ben sap gibi ortada. Arkadaş ve ben şaşırmaklıyız, benle ufaktan dalga geçmeye başladı. Bu sırada ağzımdan dökülen tek cümle "arabayı kuzenim kullanıyordu." oldu. Arkadaşım o neşesi birden yok oldu. Mahcuplardan mahcup, dumurlardan dumur bir yüz ifadesi. O gün erkenden ayrıldık, arkadaş kaldıramadı. Ertesi gün tekrar buluştuğumuzda durumu anlattım arkadaşıma, eniştem o arabayı satın almış. (kendisi de araba tutkunu, 3. Arabasını tigra olarak belirlemiş. Tabi arabayı bilmiyor.)

O sıralar pek yarılmamış olsak da, bu konu açıldığında acayip yarılıyoruz.

Yazarın notu: yha mblden yzıyorm, o yzdn yrmams olblr .s.s