bugün

seve seve olmazsa sike sike yönetiriz bu ülkeyi

Bu gibi söylemler iyi oluyor kanımca.
Keşke her tarafa yaysalar. Böylece daha çok insan daha fazla fikir sahibi olur bu zihniyet hakkında.
Yok % 50 ile gelmiş te falan filan. Kenan Evren de % 93 ile geldi hacı... Bugün senin soruşturmana takılıyor.
Gün olur devran döner birisi de seni sorgular. Demokrasi hepimize lazım.
Ben yaptım oldu diye bir şey yok. Bugün beni seninle aynı görüşü savunmuyorum diye tenha sokaklarda tek yakalayıp sopalarsan kahpace, yarın aynı sopa sana inerken nasıl el uzatıp yardım dileyeceksin benden. O meydanlarda her kesimden insan var. Başörtülü kızlarımızın da okumaya hakkı var diye zamanında biz de o kızların yanında yer aldık. Ama iş değişince bir baktık aynı kızlara 3-5 çocuk doğur diyor bu zihniyet. Peki okumasının ne anlamı kalıyor o zaman. Madem çalışmayacaksın, madem mesleğini yapmayacaksın bu yaygaranın anlamı neydi. Benim çevremdeki pek çok insan kendini aldatılmış hissediyor artık. Başbakan ve AKP kendilerinin de etten kemikten insanlar olduğunu, kendilerinin de hata yapabileceklerini, hata yapabilecekleri için özür de dileyebileceklerini göstermeliler. AKP kurmayları biraz zeki davransa da şu ortamda birden bire "Ok, bu kadar inatlaşmak güzel yurdumuza sadece zarar verecek. Belki biz anlatamadık belki ifade tarzımız yanlıştı. Gezi parkı park olarak kalsın." diyebilse bir sonraki seçimde % 60 oy alacaktı belki. Ama iş kişilik meselesine döndü. Bun artık sadece o göstericiler değil tüm dünya görüyor ve ayıplıyor. ABD, AKP bu diktatör tarzına devam ederse kendi projesini sonlandırmayı da bilir. Hem unutulmamalı ki Yugoslavya'yı paramparça yapan, on binlerce insanın ölmesine neden olay olaylar bir "futbol maçı" ile başlamıştı. O yüzden o "bir kaç ağacı" küçümsemeyin.