bugün

daha 12 gündür gezi parkın'daki işgali dağıtamayan bir otoritenin sözüm ona gücünü göstermeye çalışan mal şakirto sözü.
12 gündür kamusal caddeleri s..nin keyfine göre kapatan dallamaların uydurması. Amerikada da başkan yüzde 50 küsur oyla yönetiyor ülkeyi. bu kadar oyu aldıktan sonra chp ile koalisyon mu yapsın istiyorsun. ecevit yüzde 23 oy alınca sevinçten havaya uçmuştu bu solcular çok iyi hatırlıyorum, adam yüzde 50 almış hala küçümsüyorlar. kedi ciğer mundar anladın sen.
herkes layık olduğu hayatı yaşadığı için çok ta farketmeyecek söylemdir. halk nasılsa yöneticileride ona göredir. osmanlının tebası hangi dönemde ne yaptıysa padişahlarda ona göre hareket etmiştir. yoksa 3 kıtada adaletle hüküm sürmek öyle 2 3 adamın işi değil halkın işidir. biz nezaman elimizi sünnetten kurandan gevşetsek küffarın nefesi ensemize gelmekte idi. saolsunlar laiklik diye bişe icad ettiler dinsizliğin adı değişmiş oldu belimizi 80 senede doğrultamadık.
kendi partileri yüzde 30 alsa başarı sayacak geri zekalıların uydurması. ne istiyorsun oğlum adam seçimi kazanmış yönetecek memleketi tabi. başka memleketlerde nasıl ki amk. oradaki meclisleri halk mı dolduruyor. temsili demokrasi diye bişey var, beleş köfte ekmek tıkınırken biraz kitap oku.
bu aziz millete aptal diyenleri koyun diyenleri bu millet sandıkların başında hatırlayacaktır ve o hakaretleri aynen geri iade edeceklerdir ?

nasıl ?

durmak yok yola devam diyerek .

erken seçim olsun artık yaa sabırsızlanıyoruz .
ak partiden önceki yıllarda kısa pantolonla dolaşan ipnelerin s..lmek nedir bilmediğini gösteren başlıktır. sen bu halkın yarısı tarafından seçilmiş iktidarın seni s..ktiğini düşünüyorsan bu iktidardan önceki manzaraları miden kaldırmaz. aç biraz yakın tarihi oku. taksimde beleş kolayı yudumlayıp ayfonundan nutuk atma.
chp yüzde 30 alsaydı ülkede devrim yapmaya hazırlanan solcu eskilerinin yüzde 50.nin 30.dan büyük olduğunu bilmesinin gerektiğini gösteren başlık.
Bu gibi söylemler iyi oluyor kanımca.
Keşke her tarafa yaysalar. Böylece daha çok insan daha fazla fikir sahibi olur bu zihniyet hakkında.
Yok % 50 ile gelmiş te falan filan. Kenan Evren de % 93 ile geldi hacı... Bugün senin soruşturmana takılıyor.
Gün olur devran döner birisi de seni sorgular. Demokrasi hepimize lazım.
Ben yaptım oldu diye bir şey yok. Bugün beni seninle aynı görüşü savunmuyorum diye tenha sokaklarda tek yakalayıp sopalarsan kahpace, yarın aynı sopa sana inerken nasıl el uzatıp yardım dileyeceksin benden. O meydanlarda her kesimden insan var. Başörtülü kızlarımızın da okumaya hakkı var diye zamanında biz de o kızların yanında yer aldık. Ama iş değişince bir baktık aynı kızlara 3-5 çocuk doğur diyor bu zihniyet. Peki okumasının ne anlamı kalıyor o zaman. Madem çalışmayacaksın, madem mesleğini yapmayacaksın bu yaygaranın anlamı neydi. Benim çevremdeki pek çok insan kendini aldatılmış hissediyor artık. Başbakan ve AKP kendilerinin de etten kemikten insanlar olduğunu, kendilerinin de hata yapabileceklerini, hata yapabilecekleri için özür de dileyebileceklerini göstermeliler. AKP kurmayları biraz zeki davransa da şu ortamda birden bire "Ok, bu kadar inatlaşmak güzel yurdumuza sadece zarar verecek. Belki biz anlatamadık belki ifade tarzımız yanlıştı. Gezi parkı park olarak kalsın." diyebilse bir sonraki seçimde % 60 oy alacaktı belki. Ama iş kişilik meselesine döndü. Bun artık sadece o göstericiler değil tüm dünya görüyor ve ayıplıyor. ABD, AKP bu diktatör tarzına devam ederse kendi projesini sonlandırmayı da bilir. Hem unutulmamalı ki Yugoslavya'yı paramparça yapan, on binlerce insanın ölmesine neden olay olaylar bir "futbol maçı" ile başlamıştı. O yüzden o "bir kaç ağacı" küçümsemeyin.
resmi ideoloji olarak kabul edilen kemalist rejim mottosu.
hatalı tespittir. ak partiye kapatma davası açıldığı dönemde bile kimse sokağa çıkmamış cam çerçeve indirmemiştir, şimdi özgürlük havarisi kesilenler de ak parti kapatılsa da kurtulsak demişlerdir. taksimde o beleş biralar köfteler kolaların parasını verenler böyle buyurmuştur.