türkiye deki öğretmenlerin kalitesizliği

bizim bir geometri hocamız vardı şey derdi hep ben nasılsa paramı her ay alıyorum ister dinleyin anlayın ister dinlemeyin bana hava hoş . aynen bu cümleleri söylüyordu , sonra düşündüm dedim bu hatun niye bu cümleleri alenen yüzümüze söylüyor diye o an anladım . onun öğretmen sıfatını alması maaş alması için yeterliydi zira devlet onun çocuklara gerçekten bir şeyler öğretebileceğini denetleyecek bir kurum kurmamıştı , sınıfta kıçını kırıp oturup oturup çıkabilirdi bununla ilgili bir denetleme de yoktu , ben şurayı anlamadım diyen öğrenciye insan üstü bir güçle gerizekalı muamelesi yaptığı için kimse nereyi anlayamadığını da söylemeyemezdi söyleyemediği gibi kimse çıkıp ta sen bir öğrenciye böyle davranamazsın diyemezdi öğretmen sonuçta o , o her zaman haklı . Yüz kez şahit olmuşumdur erkek öğrencilerle alenen samimi olup ta kız öğrencileri itin götüne sokan biyoloji hocamıza ama herkes bunu bilmesine rağmen hakkında hiç işlem yapılmadı , beylerin işine geldi açıkçası , kaç kez babamın bile bana demediği diyemeyeceği şeyleri duydum öğretmenlerimden hatta bir tanesini bu yüzden itin götüne soktum , övünmüyorum ama ilk önce sistem öğretme vasfı olmayan insanları sırf devlet kapısı diye o bölüme itmeyecek , denetleyecek , mezun oldun kpss yi de geçtin hadi öğret kafasıyla olmaz bu işler , netice de öğretmenlik mesleğini yapan çoğu insan hepsi demiyorum bak çoğusu benim gözümde devlet kapısında iş olsun kafasıyla bunu meslek edinmiş kimselerdir .