bugün

cem yılmaz ın seçim sistemi eleştirisi

--spoiler--
CEM YILMAZ'DAN.....

Demokrasinin en tuhaf tarafı oylama sistemidir. Yani her seçmenin bir oy hakkı vardır ama hiçbir işe yaramaz. Çünkü her insanın bir oy hakkı olması adaletsizlik. Adını yazmayı bilmeyenle yazıyı icat edenin eşit oy hakkı olması bütün düzensizliğin kaynağıdır. Bence sağlam bir bilgisayar ağıyla vatandaşların üretime katkısı, ödediği vergi tutarı, yaptığı hayırlı ve hayırsız işlerin sayısı öğrenilip belli bir katsayıyla çarpıldıktan sonra kişinin verebilecegi oy sayısı hesaplanabilir. Düşünsenize ikiyüz milyar vergi verenin de bir oy hakkı var, bu tutardan fazla vergiyi kaçıranın da. Orman yakanın da bir oy hakkı var, ağaç dikenin de... Seçim durumu bu. Seçilenlerde de durum farklı değil. En fazlasından ilkokul bitirmiş olmak şartı aranıyor o kadar. Yani heykel yapan da seçilebiliyor, içine tüküren de! Memlekete olumlu katkı ne kadar fazlaysa oy hakkının da o kadar fazla olması gerekir. Varolan durum bence hukuka aykırıdır. Oylamada bu haksızlık yapılırken sonuçların değerlendirilmesinde de çok yanlışlar yapılmaktadır...
--spoiler--
yani diyor ki: millete yaptığım şaklabanlıkla milyonlar kazanıyorum bunları harcarken de mecburen vergi veriyorum, dağdaki çoban da alnının teriyle benim binde birim kadar kazanıyor benim 1000 oyum olsun onun 1. böylece de adalat sağlanmış olsun(?). benim görüşümdekiler iyi olsun vatana hayırlı olsun 10 oy kullansın karşıt görüştekiler kötü olsun bir oy kullansın. tebrik ediyorum kendisini çok zekice ve adilce bir sistem düşünmüş.

ben de diyorum ki:HERKES iŞiNi YAPSIN!!!!!!

ekleme:ben de cem yılmaz'ı aklı başında biri olarak bildiğimden okuyunca epey şaşırdım. facebooktan alıntıdır. *