bugün

ygs ye girmeden abdest alma zorunluluğu

Eskidendi tabi bu kopya muhabbetinin olmadığı günlerde, içeri annemin evden çıkarken son anda elime tutuşturduğu su şişesi ve kalemlerim ile girdim. Sınavın ortalarına doğru bende dank etti anneme yeni zemzem suyu getirilmişti komşular tarafından bidon bidon, dedim aha annem kesin zemzem suyu koydu buna içmedim tabi sol çaprazımda mini etekli sarışın bir kız oturuyor e haliyle gözde kayıyor içermiyim elim ayağım büzüşür şerefsizim. Neyse işte bir yandan sorularla boğuşuyorum bir yandan ölücem susuzluktan bir yandan şişede zemzem bana " Gel gel " der gibi bakıyor son 30 dakika baktım çokta soru var daha yapmadığım dedim ya Allah diktim ben şişeyi kafaya benim gözler parladı o mini etekli kız oldu rahibe kafamı kaldırmıyorum, soruları da nasıl çözüyorum varya sanki ilahi bir güç yardım ediyor 30 dakikada kırkı aşkın soru yaptım. Sonra işte çıktım sınavdan sırıtarak eve gidiyorum girdim eve soru çözümleri var televizyonda zemzemin gazıyla yaptığım tüm soruları doğru çıkıyor o doğru şu doğru bu doğru nasıl mutluyum. Dedim anneme " Anne iyi ki koymuşsun o zemzemi" dedi " Ne zemzemi zemzemi baban akşam yanlışlıkla içmiş " sonra gülsem mi o kadar kavrulduğu ma ağlasam mı bilemediydim. Kıssadan hisse iman gerek ama her şey kafada bitiyor arkadaş.