bugün

anadolu efes

bu sene final four yapma şansı çok yüksek olan takım. sezon başında sorulsa efes mi fenerbahçe mi final four yapabilir diye fenerbahçe diyecek biri olarak beni her hafta şaşırtmaya devam ediyor efes. her hafta daha çok takım oluyor ve bütünleşiyor. öncelikle gordon ve shipp gibi iki tane pis iş adamı diyebileceğimiz oyuncuları var ki bence en büyük avantajları bu iki oyuncuya sahip olmaları çünkü görünenden çok daha büyük katkıları var takıma (burayı özellikle belirtmemin sebebi biz böyle bir oyuncunun eksikliğini çok fazla çekiyoruz. sato sezon başında bu iş için alındı ama ne kadar yapabildiği ortada). zaten coch oktay mahmuti takımın da bu tarz oyuncuları bulundurmayı çok seviyor zira iki oyuncu geçen sene de mahmuti'yle birlikte galatasaray'daydı. neden final four şansı çok yüksek dediğime gelirsek hem efesin yükselen grafiği hem de karşı gruptaki takımlarla ilgili bi tespit bu. çünkü karşı grupta barça'dan başka ne siena ne caja ne khimki ne de olympiakos (fenerbahçe ve beşiktaş'ı sayma gereği duymuyorum bu haftaki sonuçlardan sonra) şu an efes'in oynadığı oyun karşısında direnebilecek takımlar değiller. evet hiçbiri kötü takım değil ama efesin kendi grubun da artık en kötü üçüncü olacağını düşünüyorum ki ikincilikte çok uzak sayılmaz bu yüzden barçayla eşleşmeyeceğini varsayıyorum. diğer takımlara karşıda 3. olup ev sahibi avantajını kaybetse bile örneğin şu an ki ikinci siena'ya karşı ev sahibi avantajı olmasa bile seriyi geçebileceğini düşünüyorum. umarım grafikleri aynen böyle artarak devam eder fenerbahçe'nin bu kadar kötü olduğu bir sene de tesellimiz ve sevincimiz final four oynayan bir efes olsun.