bugün

sözlük yazarlarının yılbaşı planları

yıl başı programı

31.12.2012

20:00 program açılışı
20:30 demli çay yanında kremalı püskevit
21:00 yarısı patlamamış mısır
21:30 ölümüne mandalina ve tane usulü muz
22:00 yılbaşı için özel alınmış fıstığı ve bademi bol çerez
22:30 televizyonda dansöz var mı diye zaplamaca
23:00 tabi ki tombala
23:55 piyangonun çıkacağını ümit ederek televizyon başına kilitlenme
01:00 benim hayatım da bu yılda bi sik değişmez diye isyan etme
01:30 iyigeceler anne iyigeceler baba
01:35 evet yastık yine başbaşayız.25 yılı geride bıraktım hayatım da ne değişti fark edebildin mi? ne de olsa hayatımın yarısına şahitlik etmiş sen beni çok iyi anlarsın. yaptığım doğru mu acaba. dışarıda millet bar bar mekan mekan dolaşıyor. eğlence paketi alıp mekanın tuvaletine kusmak için yarışıyorlar evettt sınırsız alkol.
öyle mi yapmalıydım yoksa mandalina çay da olsa gerçekten ama gerçekten sevdiğim insanların yanında olmam mı doğru olandı yastık. düşünsene arkandan 40 türlü iş çevirecek insanlarla eğlenip kusma yarışına girmektense, 2 tane ihtiyar ile portakal yemektir belki de yılbaşı.

yastık peki kutlayacak kimsesi olmayanlara küfür etmişte olmuyor muyuz? ya hastane de ölüm haberi ha geldi ha gelecek diye bekleyenler. ya da daha ölenin yedisi çıkmamış bir ev sakini nasıl karşılar yılbaşını.

evet yastık belki de yanlış düşünüyorum. bencil olmam gerekli ama seninle birbirimize kavuştuğum da içim rahat eder mi? doğru olan da bu galiba yastık.

Neyse yastık iyi geceler bakalım yeni yıl yine ne kazıklar atıp hangi sevdiklerimizi bizden alacak.