bugün

babam ve ben

Aşkım babam;
Bu mektubu sana annemin parmaklarını kullanarak yazmak zorundayım;çünkü henüz sen annemle evlenmedin ve ben dünyaya gelmedim.Aslında bunun için sana çok kızıyorum;tamam anlıyorum evlenmekten korkuyorsun(annem delinin teki,bu konuda tamamen seni tarafındayım ama harika bir kadın o,hakkını yemeyelim istersen) ama lütfen korkma baba,annem seni çok seviyor ve ben artık doğmak istiyorum....
Biliyor musun,seninle ilk merhabalaşacağımız an,aramızda yaşanılacakları çok merak ediyorum..Acaba beni kucağına aldığına ne hissedeceksin?Acaba ben kokunu duyduğumda nasıl bir tepki yereceğim sana...Aslında biliyor gibiyim,işte o an çok kötü fena bir şekilde aşık olacağım.Ve sen ömrün boyunca seni çok seven iki kadının arasında gidip gidip geleceksin.O 'benim'' diyecek,ben ''benim'' diyeceğim;annemle aramızda kıran kırana bir mücade başlayacak adı ''sen'' olan...
Görüntü olarak kime benzerim sence ben baba?Ay bişi dicem,saçlarımla gözlerim anneminkilere benzesin olur mu?Gülüşümüde ondan alayım alayım mümkünse,bir de bir de saflığım ondan aldıklarımın arasında olsun,olur mu?.Aaa,ama,ama,ama neden kızıyorsun kii,evet,kendimi sipariş ediyorum babacığımHem bir kere,ben kelimenin tek anlamıyla bir ''Aşk'' bebeği olmayacak mıyım?Yani sen ve annem birbirinizi dünyalarrr kadar çok kocaman ve sadece ''sen'' ve ''o'' olduğunuz için sevmiyormusunuz?Hıh işte,işte bu yüzden çok ama çok özel bir üretimim ben ve bu yüzden de kimden ne almak istediğimi dile getirmek gibi de bir hakkım var benim...
Annem duymasın ama,geri kalan herşeyi senden almak istiyorum baba;yani dibine kadar senin kızın olmak istiyorum ben...Herşeyim ama herşeyim sana benzesin olur mu?Annemi deli ettiğimde''ayy aynı babanın kızısın sen!'' dediğinde gurur duyarak ''evet,mahsurumu var,beğenmiyorsan ver babamı benim olsun'' demek istiyorum.insanları senin gibi sevmek,senin kadar dürüst olmak,senin kadar ciddi ve aynı zamanda da komik olmak istiyorum.Şiirleri sevmek,kitapları sevmek,kuşları,balıkları sevmek istiyorum.Erdemlerim olsun,prensiplerim olsun,kocaman tertemiz br yüreğim olsun istiyorum baba;bir de çok doğru çalışan bir beynim olsun...Ay unutmadan,bir de senin ki kadar güzel bir ses tonu istiyorum baba;annem anlattı,bir şiirle tavlamışsın onu(ya baba aramızda kalsın ama,annemde çok aptalmış yaa,bir şiire tav olunup bir adamla evlenilir mi?Ay ben kesinlikle kanmıyayım böyle şeylere değil mi babişkomm)
Ben seni çok sevmek istiyorum biliyor musun?Harflerle tanıştığımda,ilk ''baba'' demek istiyorum,ayakta durmayı başarabildiğim an,paytak paytak ilk adımlarımı sana doğru atmak istiyorum,hatta ilk kez sana koşmak istiyorum.Karanlıktan korktuğum da,daha ben doğmadan benim için aldığım aldığın ayımın elimden tutup sana gelmek,seninle,göğsünde,kalbinde uyumak istiyorum.Sahi baba,benim oyuncak ayımın adı ne?Ay bir dakika,ayımın adını bırakalım bir kenara şmdilik,sahi benim adım ne baba?
Annemin bulduğu ismi beğenmemişsin,''benim kızım o,çok narin bir isim lazım '' demişsin.Evet senin kızınım ben;adımı da sen bul bana olur mu?Anneme kalsa ya ''masal'' koyar adımı,ya ''nisan'',ya ''eylül'';hatta işi inada bindirir,sırf o isimleri koyabilmek için o aylarda doğurur beni''Adını kim koydu'' diye sordukların da,''babamm'' demek istiyorum ben;''herşeyimi babamdan aldım,adım da buna dahil.''Yok yok,küsmez annem,sana çok feci aşık o,kandırırsın sen onu bir şekildeAman baba ya,nasılı mı var?Kocaman bir sarılırsın,saçlarını okşarsın,seni çok seviyorum birtanem,''bu isim kızımıza çok yakışacak'' dersin,''tamam'' der.Baktın olmuyor,''ısırırım bak seni'' de,o da korkar, tamam der,herşeyi de ben mi öğretecem canım sanaSeni,annemi,sizi,beni,bizi yaşamak istiyorum ben baba...Oyuncak ayımı kucağıma alıp sizi,sevginizi,neşenizi seyretmek istiyorum.Sizin masalınızı dinlemek,sizin filminizi izlemek istiyorum.Ben aşka,ben sevgiye,ben huzura,ben mutluluğa doymak istiyorum baba...Evimizde,seninle,annemle,kucağımdaki ayıcığımla eğlenmek,sorunsuz büyümek istiyorum.
''Ama ama ama'' diye başlayan ve sonu kahkaharla biten saçma sapan kavgalar edin istiyorum.Annemle ''babaya kapıyı önce kim açacak'' yarışları yapmak,senin terliklerini vermek için kavga etmek istiyorum.Annem sen gelmeden önce telaş içinde senin için hazırlanırken,ben onu seyretmek istiyorum.Patlamış mısır ya da yastık savaşları yaparken seninle bir olup annemi delirtmek,ciyak ciyak bağırmasına kahkahalarla gülmek istiyorum.Sen bana çuçulata getirdiğin zaman,''yaa,ama hani banaaa'' diye kıskançlıkla homurdanmasını duymak istiyorum.Sen aradığın zaman telefonları ondan önce açmak,senin doğumgünün ondan önce ben kutlamak,annemi ekip seninle beraber dışarıda gezmek istiyorum.Sizden önce uyanıp siz uyurken sizi seyretmek istiyorum.Tabii bunu en fazla 1 dakika yapabilirim,sonrasında hopp diye yatağa atlayacak ve aranıza gireceğim;birazda bana sarıl yaa,yeter ona sarıldığın!Off,off,çok bencil bu annem,ananem de az çekmemiş elinden,birr birr onun intikamını alacam annemden,söz verdim ananeme,görür o günün
Büyüyeceğim baba,seninle,senin ışığınla,pusulam sen olarak büyüyeceğim.Sevgin,ilgin,şevkatin,varlığınl a büyüyeceğim.Hayatımın imzası sen olacaksın,geleceğimi senin kaleminle yazacağım.Sen çok özelsin benim için,çok önemlisin,ve ben ölene kadar da öyle kalacaksın.Acelem bu yüzden işte,bir an evvel doğmak,bir an evvel sana kavuşmak istemem bu yüzden;seni bir gün daha fazla yaşamak,seninle bir gün daha fazla bir arada olmak tüm derdim...
Babacığımm...Aşkım,canım,hayatım babacığım...
Seninle ve annemle beraber yaşamak istediğim o kadar çok şey var ki anlatamam sana...
Hadi artık,yeter bu kadar ayrı kaldığımız...
Ben artık doğmak istiyorum...
Ben senin kızın,prensesin,bir tanen olmak istiyorum...
Ben seni yaşamak istiyorum...
Ben seni çok seviyorum baba,eğer sende beni seviyorsan lütfen artık annemi bul ve bir an önce evlen onunla; bizim masalımız yazılmaya başlasın artık olur mu?
güncel Önemli Başlıklar