bugün

ne istediğini bilen

insanları tanımlamak için kullanılan bir tanımlama.

da ben anlamıyorum. yani; soruyorlar ablaya evlenmek istediğin erkeği tarif eder misin? diye. abla da cevaplıyor;
'zengin, yakışıklı, ne istediğini bilen, bla bla bla'

cidden anlayan varsa beri gelsin! göt istemesin mi demeye çalışıyor bu ablalar? adam gibi cima edelim, ne istediğinin farkında ol lan ibne anlamına mı geliyor?
yani ne istediğini bilmek nedir cidden bilmiyorum. hayatında ne istediğini bilmeyen biri var mıdır? sanmıyorum. varsa da siktirsin gitsin bi' zahmet, yani olmaz öyle şey hacı abi! ya para istersin, ya ünlü olmak, ya iş bulmak vs. vs. ha bunların hepsine sahipsen götünü siktirmek istersin daha da bir şey kalmaz sağdıç!

orada bi' sihir var, cidden! o cümlede bir şey saklı! hani hiç evlenmemiş olsun derler ya, orada bellidir, bakire olsun ya da çocuğu olmayan... bu ne istediğini bilende de var bi' skim ama bulamadım! ya ne istediğini bilmek... ya vallahi kafayı sıyıracağım!

tuttuğunu koparan var bir de, o mevzuya sonra gireceğiz! bak o da değişik bir şey! tuttuğunu koparan ne allasen ya! insan gibi isteyin, insan gibi tutun!