bugün

michael sikkofield

2 buçuk saatimi ayırıp son yazısını okuduğum ve gayet akıcı bir üslubu olan yazar.

daha önce de bazı yazılarını okumuştum. fikir olarak bazı uyuşmadığımız noktalar var ama bunlar teferruat. gerçekten müthiş bir araştırma, sabır ve en önemlisi akla mantığa uygun şeyler yazıyor. yazısını okuyup da etkilenmemek elde değil; çok sağlam belgeler kullanmakta çünkü.

bu yazarın ekşicilerle alıp veremediğine gelince, bu ekşiciler hakaretini belli bir zümre için kullanmakta. mesela moda, medya, tvnin popüler olan her şeyi insanlara dayatmasını göremeyen ve bunu normal karşılayan ve her boku ben bilirim havasıyla yaşamaya çalışanlara garezi var ki çok da haklı. ekşiciler lafı ise bu tip insanları somutlayan bir çıkış kaynağı sadece.

sabahtan akşama kadar dişe dokunur tek konu etmeyip de yazarlık yaptığını sananların eleştirilerine uğramış bazı yerlerde bu dikkatimi çekti. sizin o bitmek bilmez ve bir boka yaramaz konularınızı okumaktansa bu adamı okurum daha iyi. onun yazdıklarına inanırım inanmam o benim meselem.