anadolu kartalları

--spoiler--
bu filmin senaryosu türk hava kuvvetlerinin pilot olma sürecini; zorlukları ve güzellikleriyle ortaya konulmasını istemesi neticesinde hazırlanmış gibi duruyor.

film boyunca manzaralar şahsen beni mest etti. pilotluğun ne kadar zor olduğunu ama ne kadar da gurur verici bir şey olduğunu görmüş oldum. lakin ortaya bir film çıkacaksa senaryonun üzerinde biraz daha durulmalıydı diye düşünüyorum. sanki bir akıcılık sorunu vardı. filmin sonlarına doğru malum sahnede gayet heyecanlandık. buna benzer bir kaç sahne daha olmalıydı.

oyuncular hande subaşı dışında sırıtmıyordu ekranda. şahsen çok eleştirilen, oyunculuğu her daim yerin dibine batırılan çağatay ulusoy'u çok beğendim. adamın bu ikinci işi ama pek çok oyuncudan daha iyiydi. ayrıca öyle yakışıklı bir adam ki adeta ekranlar için yaratılmış.

özge özpirinççi'nin oyunculuğu da beni etkiledi. samimiydi, sıcaktı. bundan sonra kendisini takip edeceğim.

kısacası senaryodan çok fazla bir şey beklenmediği sürece izlenebilir bir film olmuş. çok ağır eleştirileri hakettiğini düşünmüyorum.
--spoiler--