bugün

ios 5

yüklerken oldukça zor dakikalar yaşamama rağmen yükledikten sonra buna fazlasıyla değdiğini gördüğüm işletim sistemi.

farklılıklarına gelince:

* ios5 gerçekten süper hızlı, ios4'le hiçbir zaman hız problemi yaşamamıştım ama bu beklentilerimin çok üstünde hızlı..
ben ios5 iphone4'te takılır mı falan diye tereddüte düşmüştüm ama hızı en az %20-25 oranında arttırdı!

*yeni notification bar süper ötesi olmuş, ekranın üstünden aşağıya doğru çektiğinizde karşınıza son notification'lar geliyor.

* anlık bildirimler artık uygulamaları durdurmuyor, hangi uygulama açıksa ekranın üstünde notification yazı olarak çıkıyor 2-3 saniye sonra kayboluyor. siz onu görmek istiyorsanız, ekranı aşağıya doğru çekiyorsunuz vs.

* imessage mesajların içine entegre edilmişi ayrıca bir app simgesi aramayın benim gibi boş yere! ios kullanıcaları mavi renkte çıkıyor ve onlarla ücretsiz mesajlaşıyorsunuz!

* şarj konusuna gelince! (malum iphone'un en büyük sorunu)... çok küçük de olsa bir iyileşme fark ettim, sanırım bu sorun iphone'larda kalıcı olucak, çünkü herşey değişiyor bir o sorun değişmiyor!

*icloud'a gelince, bakın onu daha çözemedim ama itunes'a bağımlılığı azaltacaksa süper olur gibi geliyor çünkü itunes'u gerçekten sevmiyorum!

özetle bütün iphone4 kullanıcalarının hiçbir tereddüte düşmeden hemen indirmesi gereken bir işletim sistemi olmuş!

tebrikler apple!

not: bir ara da şu itunes'a bir el at, sorundan başka bir marifeti yok!