ahmet kaya sarkilarini seven insan

Üstüme kalmayan başlık.Evet üstüme kalmayan başlık.Evet boş bkz den yola çıkarak belki bu başlığı açıyor olabilirim.Ama kasti olarak bu başlığı açmak istedim aslında.Evet başlıkta belirtilen ahmet kaya şarkıları seven insanım ben çünkü.Bunu açık yüreklilikle söylemekten gocunuyormuyum?Hiçte bile.Üzülüyormuyum !Evet.?Neden,Çünkü bir youtube video trafiğinde gördüm o videoyu.Üstelik tam 48 bin kişi izlemişti.Ahmet kaya yanlızlığa terkedilirken sınır dışı yanlılıklarında daha öncesinde serdar ortaç çatal kaşıkla resim çizmeye özenirken en son ben bu ülkeyi çok sevdim demeye çalışan yada kısmen diyen bir adam ve bunun öncesinde birileri küfr etmeyi edebiyat sanarken bu sanattanda kovulmuştu tıpkı insanlarından olduğu gibi.Evet 48 bin kişi izlemişti o videoyu ..Derken videoyu bir telaş izlemeye koyuldum.Üzülüyormuyum !Evet.?Çünkü videoyu bir telaş izlemeye koyuldum..Üzülüyormuyum !Evet.?....................

Ben apoyu özledim diyordu ahmet kaya.Yada demek zorunda bırakılıyordu.Kendince yada benliğince.Yani Bir çiçeği düşünürken ürpermekyen ahmet kaya Kim bunlar lan ! demediği insanlarla aynı duyguğu paylaşıyordu yada mışlı geçmiş zamandan kaçmazsak paylaşmıştı.Onu boşverde Üzülüyormuyum !Evet.?Neden,Çünkü artık sokaktan geçerken büyük olasılık Manav mehmet amca fazla eskimsi teyibinden ahmet kaya çalmayacaktır.o 48 bin insandan birisinin ordan geçerken bir bakış atma olasılığını düşünerek.?!Kimbilir...
Üzülüyormuyum !Evet.?Neden,Çünkü ben birileri sen ahmet kaya dinliyormusun diye sorduğunda bu soruyu sorma amacının o 48 bin kişiden olabilme olasığı ile ürkecektim artık.

Her zamanki sakalı vardı.Ve bir özenle silinmiş sazı.Ortalık ayrılığın hediyesi korkuyordu.Ölmeden önce 100 düş darbesi vurmamalıyım hesaplarıda yapmıyordu onlara..Pek onlar kimdi onlar karşısındakiler olmayandı.Yani PKK ve apdullah öcalancılık oynayan bir avuç şerefsizin yamukluk kavgasındaki onlar değildi.

Onlar en son türkiyeden götürülürken sazıyla bir hava alanı zelimliğinde el sallayanlardı.O el sallayanlar sağcıydı solcuydu ateistti koministti erkekdi kızdı adamdı kadındı yada gaydı Onlar Bir acılara tutunmak şarkısında gözyaşlarına tutunmayı bir şafak türküsü grafiğinde susmamayı Hoşçakalın gözüm diyebilecek kadar karakterli olabilmeyi Başım belada diyeilecek kadar korkak olabilmeyi Beni bul beni ellere verme diyebilecek kadar masum vede bir okadar Bahtiyar..Kısacası sür yani..

Üzülüyormuyum !Evet.?Çünkü bu sanat ve bu edebiyat 1 dakika 3 saniyelik bir youtube görüntüsünde siktir edilecek kadar düştü..

işte ahmet kaya şarkıları seven bir insan.