bugün

avea

hani şu call center reklamı var ya. güya avea nın götü kalkıyor müşterilerimize kol gibi sokmuyoruz falan diye. gelin bir iki cümle edeyim bununla ilgili.
avea'nın sesle imza teknolojisi var. arıyorsunuz sesinizi tanımlatıyorsunuz ve sonra aradığınızda sesinizden tanıyarak beklemeden müşteri temsilcisine bağlanıyorsunuz. çok pratik gözüküyor aslında.
geçen gün başıma gelen olayı aktarayım size:

gelen mesaj: "Paketinizin kullanim suresi yarin dolacak ve bakiyeniz varsa 9 TL karsiligi otomatik olarak yenilenecektir. Iptal etmek icin IPTAL yazip 3900 a gonderin."

gönderilen mesaj: iptal

gelen mesaj: AVEA 9333: HATA OLUSTU. LUTFEN 500 U TUSLAYARAK AVEA MUSTERI HIZMETLERINI ARAYIN.

yok! iptal yazıp defalarca yolladım fos.

tek yapılması gereken müşteri temsilcisini aramak.
arar aramaz sesle imzayı aktif edebilirsiniz dedi. madem ki teknoloji çağındayız kullanayım bari dedim ve sesimi tanımlattım.
akşam üzeri avea 500 ü aradım. ses testi yaptı ve sizi tanıdım deyip müşteri temsilcisine yönlendirdi.
karşıma çıkan müşteri temsilcisi ne yaptı dersiniz?
adımı soyadımı sordu.
adımı söyledim kimlik doğrulaması için doğum tarihimi sordu. sesle giriş yaptım dedim. hmmm bakıyorum evet doğru deyip kaldığı yerden devam etti.
sesle imza teknolojisin kullanıyorsam bana niye adımı soruyorsun yahu.
bu arada "kol sentır" falan filan diye etrafta reklam yapan avea, 500 nolu numarayı aradığınızda sizden ücret kesiyor. bu da aklınızda bulunsun.
güncel Önemli Başlıklar