bugün

zuma

Kendisi 2 sene önce hayatıma girmiş, henüz çıkma yönünde bir arzu göstermemiştir. Zuma maceramı kısaca özetleyecek olursak;
Annem- bana şöyle güzel bir oyun bulsanıza, basit bir şey olsun, mouse ile oynayabileyim..
2 ay kadar sonra- hmm bu oyun güzel birşeye benziyor, bir bakalım
3 saat sonra- ne güzel oyunmuş, oynar annem bunu
bundan sonraki üç ay boyunca zuma hakkındaki hislerim şu şekildedir:
- ya bu ace score ne acaba, ace diye bir adam mı varmış? Ne manyak tipmiş bu, bu süreler aşılamaz ki..
- yok ben 8-4ü geçemeyeceğim. imkanı yok, zaten geçilmesin diye yapmışlardır.
- insan bir hafta aynı bölümde kalır mu yahu, en iyisi gauntlet deneyeyim.
- hmm güzelmiş bu, elim hızlanır.. aa gri toplar varmış, kaçıncı bölümde çıkıyor bunlar acaba?
- bu mor topların dili neden dışarıda böyle, benimle dalga geçer gibi.. patlayın ulen hepiniz! Pat pat pat.. nihahhahaha
- eh hızlandım iyice, normal oyuna devam edeyim.. ace de o kadar hızlı değilmiş ya, neyse.
- 9 için son oyun demiş ama sonuna da soru işareti koymuş. Kesin kandırıyor beni bu. Yemezler..
- tamam kesin kararımı verdim, 9 geçilemez. Bu kurbağa da ne biçim çıkarıyor topları ağzından. Kusar gibi, iğrenç.. zaten tek söylediği şey ribbit, salak hayvan!
- gauntlet'te hepsini sun god yapacağım işte, belki bir şeyler olur.
- eveeet, 9 da bitti.. biliyordum yeni tapınak çıkacağını, kandıramadınız beni köftehorlar!
- 12 geçilemez olabilir mi? Yoksa Yine mi lafımı yiyeceğim?
- biraz daha gauntlet, gauntlet, gauntlet...
- peh, ace de ne yavaş adammış, 1 dk bindiriyorum buna ben.
- yok bu iş böyle olmayacak, en baştan başlayıp biraz can biriktirmeliyim.
- işte, işte, işte, işte!!! Patlattım hepinizi adi toplar. Sun god'ım ben artık, efendinizim, tanrılarla dans edeceğim göklerde. Oleyyyy!

Buraya kadar bir durum yok, her oyunda olur. Fakat zumada hikaye böyle bitmedi. Oyunu anneme vermiştim, daha sonra kuzenimin bilgisayara da yükledim. Üç hırslı bünye 'zumanın efendisi' mevkisi için yarışmaya başladık..
Annem- heheyt 2.300.000 high score yaptım, önümde diz çokün adiler!
Kardeşim- selam zumaic manyak, nasılsın?
ben- iyiyim canım, bir çay koysana bana, kalkamam şimdi.
Ben- hrrr hrr, 12-6da öldüm gene, al baştan şimdi..
Kuzen- asıl puan gaptan geliyor bence, o vurduğumuz paralar kadar veriyor.
Ben- bence chain daha iyi, düşün 20 chainle level atlıyorsun
Annem- şu bonuslardan en güzeli slowdown, kek gibi kalıyor toplar hi hi hi..
Ben*- yaşlı anacım 2.800.000 high score, senin devrin bitti artık. Hihohaho
Annem- vay adi, geçiyorum zuma başına şimdi!
Kuzen- 3.600.000!! son noktayı koydum millet!

Bu olay olalı birkaç ay oluyor, hala kıramadık kuzenimin rekorunu. Ve hala oynuyoruz.. bu arada annem 3 milyon küsür yaparak ikinci oldu; bendeniz ise oyunu bulan ve ilk başlayan kişi olarak sonunculuğu kazık çakmış vaziyetteyim. gerçi şu son oyun çok şey vaadediyor, eğer ölmezsem, belki...