game of thrones

 1. 1.
  2011 de ekranlara gelecek yeni dizi...

  http://www.imdb.com/title/tt0944947/

  R.R.Martin'in (http://www.georgerrmartin.com/) çok satan A Song of Ice and Fire serisinden uyarlanan dizi yakında HBO ekranlarına geliyor.

  Serinin şu anda 4 kitabı piyasaya çıkmış durumda. Her kitabın bir sezona denk gelmesi planlanan dizinin ilk sezonu bir pilot ve dokuz bölüm olarak hazırlanıyor.

  Hikaye, Westeros'ta yaşayan soylu Stark ailesinden Piskopos Eddard'ın kralın sağ kolu olmasıyla beraber ailenin bürokratik dalaverelerin içine çekilmesini anlatıyor.

  Birçok fantazi romanın aksine gerek kitap gerek dizi de işlenen 'Thrones' dünyası büyü veya insanüstü güçler yerine sert gerçekçilik içeriyor. Dizinin bir nevi kılıç-kalkanlı Sopranos gibi olması bekleniyor.

  Dizinin kadrosuna gelince; Son derece kalabalık bir kadroya ev sahipliği yapan dizinin en önemli oyuncuları Eddard'ı canlandıran (bkz: Sean Bean) ve Catelyn Stark a hayat veren Jennifer Ehle.

  Son dönemde Conan'ı canlandıracağı haberleri ile sık sık gündeme gelen Stargate:Atlantis'ten tanıdığımız Jason Momoa ise Khal Drogo rolüyle karşımıza çıkacak.
  45 -4 ... aynali baba

Alakalı Başlıklar

Devamını Görüntüle