entry'ler (43)

sözlük erkeklerinin şu an dinlediği şarkılar

mariah carey - we belong together.

cardın

gaziantep ağzından öğrendiğim, literatürdeki fare kavramının ismen değiştirilmiş halidir. yani cardın= lağam faresi.

kemalistlerin atalarını küfürle savunması

ata'mın kemiklerini sızlatacak kadar beyinsiz olan kemalist topluluğunun benimsemiş olduğu savunma mekanizmasıdır.

edit: ben de kemalistim ama ata'mızın izinden gitmeye çalışıyorum. önemli olan küfür etmek değildir. önemli olan, adabınla, edebinle, haysiyetinle ve gururunla kendini gösterip örnek olmaktır.

unutulmaz dizi replikleri

Birini kaybeden ilk kişi sen misin sanıyorsun ?
(bkz: remember me)

hz muhammed denince akla gelenler

son peygamber, allah'ın resulü, gül kokan peygamberimiz.

adını her duydukça huzur dolduğum, hadis-i şeriflerinden ibret aldığım nur dolu isimdir.

türk bayrağı nın ismi değişsin

bariz derece de türklere yapılmış, türkiye'ye yapılmış bir hakarettir. piyasa da konuşulacak konu kalmayınca, ortaya böyle zırvalıklar atan zavallı kitlesi büyüyor.

böylelerine (bkz: koyver gitsin)

çok aşığın var diyorlar

melihat gulses'in, (bkz: incesaz) ile seslendirdiği saba makamında bir eserdir.

-dinlenilesi bir eserdir.

http://www.youtube.com/watch?v=qMGImZQvX7o

yatcaz kalkcaz yatcaz kalkcaz

genellikle çocukların beklentilerinin bir an önce gerçekleşeceğini anlatmak amacıyla söylenen, ironi dolu tekrarlanan sözcükler silsilesi.

- gülsen'in bu kadar saçma bir şarkı söyleyeceğini düşünmezdim açıkçası. müzik nerelere düştü mk(!)

cehennemde dinletilecek şarkılar

Yanayım Yanayım - Babutsa
http://youtu.be/NjTIzXKgsAs

yaran youtube yorumları

video: Popstar Erkan Gümüşsuyu- Doktor

yorum: "adam öyle bir çalıyor ki kemanı götüme sokasım geldi"

ygs 2013 tavsiyeleri

aile duaları birebirdir. ah alıp girenin vay haline. acı ve gerçekler büyük ölçüde olacak, allah kolaylıklar versin.

pelin batu nun öcalan ın mektubuna ağlaması

bir oyuncuya yakışmayacak bayağılık ve ötesidir. neredeyiz ve nereye gidiyoruz peh(!)

erkeğinin ayağını leğende yıkayan kadın

çok cefakar bir kadındır. eğer böyle bir kadınla evlensem ben de onun ayaklarını yıkardım bu kesin. allah herkese bu düşüncede bir eş nasip etsin derim hani.

anıtkabir de türban istemiyoruz

tamamı ile bağnaz bir düşüncedir. atatürk'ün annesinin de türbanlı olduğunu unutan bir zihniyettir. bu düşünceye sahip olduğu için, aynı ülkede yaşamaktan utanç duyduğum allah'ın yarattığıdır.

celal ile ceren

çok istememe rağmen gidemediğim, güzel ve komik olarak nitelendirilen bir şahan gökbakar filmidir.

kemalistler ile aynı toplumda yaşamaktan tiksinmek

bir atamın değişiyle "yırtık dondan fırlayan erkek üreme organı gibi konuşma" dedirten, tamamı ile boş boğazlara yakışan bir söylemdir. kendini rezil-i rüsva etmek için çabalayan bir gencin, dram içinde yok olurken söylediği cümledir.

yalnızlığın iki kelimelik tanımı

sıfır ilham.

duyması zevk veren ingilizce cümleler

oh my god.

mozart dinliyorum deyip uzaklara bakmak

gereksiz bir harekettir. wolfgang amadeus mozart çok dinlemesem bile, onu dinlerken uzaklara bakmaktan ziyade içindeki yazmış olduğu notaları ve hangi enstrumanlara yazmış olduğunu düşünürüm.

çaykovski dinleyip çay içmek

eserlerini orkestra ile çalarken büyük haz duyduğum büyük bestekardır. gerçek adı "pyotr ilyich tchaikovsky" olmakla beraber, en sevdiğim eseri "Yevgeni Onegin" adlı bir operadır.