bugün

ygs 2013 e yaklaşık bir ay kala sınava katılacak olan kişilere verilen tavsiyelerdir.

bol bol deneme çözmeye başlayın.

uykunuzu düzenleyin.

beslenmenize dikkat edin.

sağlam kahvaltı yapın.

sınav salonu soğuk olabilir yada kaloriferler çalışmıyor olabilir yanınıza mont alın.

bir kaç soruda takılırsanız hemen moral bozmayın derin bir nefes alıp soruyu dikkatlice tekrar çözmeyi deneyin.

önünüzde veya arkanızdaki öğrencilerin davranışlarına aldırmayın. ( fakültelerde girenler için özellikle)

organik kimyadan ve simyacılardan soru gelebilir dikkat edin bu konulara.

sınav salonuna sınava girmeden bakın sıranıza oturun herhangi bir sorun varsa değiştirin.

kopya çekmeye çalışmayın kişiye özel şık kombinasyonu yapılıyor.

sınav başlamadan lavaboya uğrayıp ihtiyaçlarınızı giderin.

sınava konsantre olun ve unutmayın ki önemli olan lys.
Yanınızda kalem silgi kalemtraş götürmeyin. Orada temin ediliyor zaten.
Can kulağı ile dinliyeceğim tavsiyelerdir . Buyrun .
şu andan sonra bol bol deneme sınavı çözmek, eksik konulara göz atmak ve sayısalcılar için 100 sayfalık şemalı şekilli özet tarih - coğrafya kitaplarından temin edip çalışmak iyi olacaktır.
haşlanmış pattis yiyin. hafızayı güçlendirici etkisi var.

kaynakça: (bkz: yerim seni öss)

abi neyini eksiledin ya sana harbiden de hafızaya etkili birşey önerdim. garanti mi verdim bunu yersen ödtü tutturursun diye?
deneme çözün sınava girince de soruların çözdüğünüz sorularla alakası olmadığını görünce orospu çocuğu dersane diye içinizden küfredin.
sınavdan önce 3 kulhuvallah 1 elham.
girmeyin.
panik yapmayın, yapamadıklarınızı kesinlikle boş bırakın ve soruları dikkatli okuyun. hatta bence türkçe kısmından sonra matematiğe bakın önce, ondan sonra sosyal çözün. iki sözel art arda gelince beyniniz uyuşabilir. ben böyle yapacağım.
süre kesinlikle yetmeyecektir. denemelerdeki gibi rahat takılmayın. çözemediginiz soruyla uğraşmayın boş bırakın. vakit yeterse dönersiniz. ilk on soruda heyecandan iki üç kere okuyacaksiniz merak etmeyin herkeste oluyor. etrafa bakmayın. millet çatır çatır çözüyor ben yapamıyorum triplerine girmeyin herkes aynı halde. çok kaptırıp süreyi heba etmetin. alanınıza ne çözmek yariyorsa onlara ağırlık verin. optik ve kitapçık işaretlemelerine dikkat edin kitapçığa farklı optiğe farklı işaretlemeyin. sınavdan çıkınca her şey bitti diyeceksiniz ama bu düşünce herkeste oluyor. giriştede kimlik ve giriş belgesini umutmayın.
Ygs 2012 veya 2011 tavsiyelerinden farksizdir.
konu eksiği yok ve pratik yapılmışsa daldaşşak yatabilirsiniz. ygs özgün orjinal sorular içerir. 15000 soru da çözsen daha once gormedıgın soru gelecek.
çok soru çözmedim diye üzülmeyin. konuları çalıştıysanız ösys sorularını çözün. genel olarak çıkacak ayrıntıları görürsünüz ve deneme sınavlarındaki saçma sapan sorulara bakıp yapamıyorum diye üzülmezsiniz. sayısal sözel farketmez ygs yorum gerektirir. yorum kabiliyetiniz varsa çok çalışmadan da yaparsınız. sayısalcıyım diye sosyale bakmamazlık etmeyin. bir sayısalcı için bile felsefe çok kolaydır. din dersininde kolay olacağını düşünmekteyim.
artık vakti geçmiş tavsiyelerdir, 2 gün kaldı. şimdi dizimi dövüyorum neden sosyale hiç bakmadım diye.
aile duaları birebirdir. ah alıp girenin vay haline. acı ve gerçekler büyük ölçüde olacak, allah kolaylıklar versin.
Çoğunuz soranlara tıp veya mühendislik diyorsunuz ama kendinizi kandırmayın mk. Ardahan'da işletme okurken ağlarsınız halinize, o yüzden kendinize karşı dürüst olun önce.
toplumsal baskı yüzünden kendine hiçbir şey katma amacı olmadan girilen bir sınavsa eğer, ömrüne yazık kardeşim.
2 yıllık-4 yıllık-6 yıllık veya tıp fakültesi-tarımcılık programı farketmez hangi bölüm tutarsa tutsun kendinizi geliştirin. kendini geliştiren, takıntıları ve kin tutma olayı olmayan ve insanlarla iletişimi iyi olan kişiler yükseliyorlar bu hayatta.

ne doktorlar gördüm ben insanlıktan nasibini almamış, ne vasıfsız işçiler gördüm insanlığı ve dostluğu paha biçilmez.
Dikkatiniz dağılırsa yüksek sesle öksürün madem sizin dikkatiniz dağıldı onlarında dağılsın unutmayın onlar sizin düşmanınız.