bugün

entry'ler (6)

regl olmak

gereksiz sırt ağrıları zuhur eder, çikolata gözünüze en büyük nimet olarak görünür. bi de öncesinde vücut su topladığı için karın şişer.

hiristiyan isimlerinin turkce versiyonlari

brooke-buruk(!)
denise-deniz(!)
errol-erol(!)
daniel-danyal
noah-nuh
abraham,graham,bram-ibrahim
honore-onur
daphne-defne
jasmine-yasemin

izmirli kızları çekemeyen kızlar

izmir'in kızları evet bundan 30 sene öncesine kadar ülkenin başka hiçbir yerinde olamayacak kadar rahat giyindikleri için güzel bulunmaktaydılar, eh geçmişten gelen avrupai havası var izmir'in.anadolu'nun büyük bi bölümü köyken o hep modern bi şehir olmuştu. ama artık sadece izmir'de rahat giyinilmiyor. bir antalyalı izmir'e gidip kızlara bakınca bi fark göremez hatta "oluum bizde daha taş hatunlar var" tespitinde bulunur.kendileri de izmir'i aratmayacak kadar taş olan diğer illerin kızları da duruma içerlerler çünkü onlar da izmir'in kızlarına düzülen methiyelerden istemektedirler ne de olsa artık izmir tek değildir.

tüm zamanların en iyi yerli dizileri

şaşıfelek çıkmazı
süper baba
nasıl evde kaldım
şahsi kannatim(!) unuttuğum birkaçı dışında pek öle iyi dizi yoktur.

antalya

efendim bu güzide ilimizde tıpkı istanbul örneğinde olduğu gibi şehrin yerlisi azınlığa düşmüştür. bu sebeple etrafa çöreklenen herkes kendini antalyalı diye aksettirse de gerçek antalyalı bulmak zordur.gerçek antalyalının kim olduğunu anlamaksa gayet kolaydır.enderde,abu,nişlen laflarına o ne ki diye bakmayan kişiler antalyalıdır.antalyalılar kaba konuşur ve kendilerine has bir ağızları vardır.antalyalılar kendi aralarında yöresel kelimeleri bolca kullansalar da yabancılarının yanında istanbul ağzına geçerler hemen yerlilerin çoğu yörük ve yunanistan göçmenidir. öte yandan iddia edilenin aksine mutfağı gayet kendine hastır.tahinli piyazı dillere destandır,çiğvesi tadından yenmez.aksekili zekasıyla kayseriliyle yarışır hatta fark atar.bir antalyalı rahat giyinmeyi sever, balkonu küçük evlerden haz etmez.antalya bir kadın şehridir, gündüz gece fark etmez sokaklar ezici çoğunlukla kadınla doludur.gece kızlarını kapıp bara,plaja giden anneler mevcuttur.kadınlar sürekli olarak kendi eğlencelerini düzenler kocaların evde oturması yadırganmaz.

istanbul üniversitesi

teknoloji özürlü insanların öğrenci işlerinde görev yaptığı okulumsu.bir öğrenci belgesi için bir hafta beklenilen ülkenin en eski okulu.gerçekten eskidir bu sebeple teknolojinin nimetleri okula haramdır.